.

 

Meta oficjalnie wprowadza program płatnej weryfikacji kont

dodano: 
21.03.2023
komentarzy: 
0

Koncern Meta, właściciel m.in. Facebooka i Instagrama, poinformował, że oficjalnie wprowadza program płatnej weryfikacji kont w obu serwisach. Firma testowała tę funkcję od lutego 2023 roku.

W ramach wykupienia subskrypcji użytkownicy, oprócz znacznika weryfikacji, otrzymają także dostęp do specjalnych funkcji, ochronę konta oraz pomoc w przypadku np. kradzieży profilu.

Meta podkreśla, że weryfikacja konta zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie wymaga wykupienia oddzielnej subskrypcji. Miesięczny koszt to 14,99 dol. przez aplikacje mobilne w systemie iOS lub Android oraz 11,99 dol. przez stronę internetową (ta możliwość dotyczy tylko Facebooka).


Źródło: about.meta.com

Po wykupieniu weryfikacji użytkownik będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość dokumentem. Meta przypomina, że po zweryfikowaniu profilu nie można zmienić nazwy konta, nazwy użytkownika, daty urodzenia ani zdjęcia bez ponownego przejścia przez proces subskrypcji i weryfikacji.

Na razie nowa opcja dostępna jest dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii, którzy ukończyli 18 lat, ale Meta zachęca do zapisania się na listę oczekujących. Firma powiadomi zapisane osoby, kiedy program płatnej weryfikacji będzie dostępny w ich kraju.

Funkcja nie jest jeszcze dostępna dla firm. (bs)

Źródło:

about.meta.com, Introducing Meta Verified
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin