.

Meta rozszerza możliwości zarabiania na Facebooku

dodano: 
09.12.2022
komentarzy: 
0

Na początku grudnia 2022 roku Meta na swoim blogu poinformowała, że dodaje nowe sposoby zarabiania dla twórców działających na Facebooku.

Uruchomiony został program „Stars Gifting Season”, który będzie trwał do 4 stycznia 2023 roku. Fani będą mogli kupować wirtualne prezenty, aby wspierać swoich ulubionych twórców.

Dodatkowo, od 12 do 21 grudnia 2022 roku, twórcy będą mogli zdobyć bonusowe prezenty, jeśli osiągną wyznaczone cele. Oprócz ikonki serca przy wpisach pojawi się także gwiazdka. Twórcy będą mogli zobaczyć w sekcji komentarzy oraz w wiadomościach, kto wysłał im prezenty.

Źródło: facebook.com

Wirtualne upominki oraz gwiazdki będzie można wysyłać w Facebook Reels. Program dostępny jest na razie dla wybranych osób na całym świecie.

Facebook obniża także próg wypłat ze 100 dol. na 25 dol., aby twórcy mogli szybciej otrzymać pieniądze. Serwis kontynuuje także testowanie reklam w Facebook Reels oraz wprowadza przycisk „Subskrybuj” w Facebook Watch.

W Stanach Zjednoczonych pojawiła się także zakładka „Centrum pomocy dla twórców”, w której pojawią się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat zarabiania. (bs)

Źródło:

facebook.com, Expanding opportunities for creators to earn money on Facebook, 07.12.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin