.

 

Mniej niż połowa Polaków czuje się doceniona w obecnym miejscu pracy

dodano: 
14.09.2022
komentarzy: 
0

13 września 2022 roku biuro prasowe grupy Pracuj opublikowało raport, z którego wynika, że mniej niż połowa Polaków czuje się doceniona w obecnym miejscu pracy. W badaniu „Nowe oblicza pracy” wzięło udział 2128 respondentów. 

Badanie miało również wykazać, co jest ważne dla Polaków przy wyborze pracy oraz co zachęca ich najbardziej do aplikowania na dane stanowisko. 

Jak czytamy, 71 proc. badanych twierdzi, że chętniej aplikowaliby na ofertę, w której od razu widnieje informacja o wysokości wynagrodzenia, a 64 proc. Polaków uważa, że w obliczu inflacji pracodawcy powinni otwarcie o tym komunikować.

 

Źródło: media.pracuj.pl

Oferty, w których pokazana jest wysokość wynagrodzenia, są postrzegane lepiej przez kobiety (81 proc.) niż przez mężczyzn (74 proc.) – wskazuje źródło. 

16 proc. Polaków pracujących biurowo stawia możliwość pracy zdalnej lub hybrydowej w top 3 oczekiwań wobec wymarzonego pracodawcy.

Źródło: media.pracuj.pl

44 proc. respondentów uważa lokalizację oraz łatwość dotarcia do miejsca pracy za istotny czynnik przy wyborze pracodawcy, zaś 23 proc. postrzega elastyczne godziny pracy jako jeden z ważniejszych elementów.

Źródło: media.pracuj.pl

„Aż 47 proc. respondentów deklaruje, że zrezygnowaliby z aplikowania o interesującą ich pracę, jeśli w ofercie zatrudnienia nazwa stanowiska byłaby niezgodna z jego opisem (np. sugerując wyższą pozycję, niż faktycznie oferowana). Otwartość, szczerość i szybkość komunikacji jest ważna także już po zaaplikowaniu. 8 na 10 badanych szukających pracy oczekuje, że po wysłaniu CV pracodawca skontaktuje się z nimi – nawet, jeśli miałby ich poinformować o niepowodzeniu w procesie rekrutacji” – mówi raport.

„Nasze badania potwierdzają, że obecna sytuacja gospodarcza, w której duże zapotrzebowanie na kadry miesza się z inflacją i dążeniami pracowników do podwyżek oraz zmianami na rynku pracy, w naturalny sposób skłania pracowników do poszukiwania bezpiecznych przystani” – komentuje Joanna Lewandowska- Bitkowska, HR Business Partner w Grupie Pracuj. (zd)

Źródło:

media.pracuj.pl, Dobry pracodawca na trudne czasy. Badanie Pracuj.pl, 14.09.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin