.

Nagranie prezydenta Brazylii usunięte z Facebooka i YouTube’a

dodano: 
27.10.2021
komentarzy: 
0

Facebook i YouTube zdecydowały się usunąć ostatnie wideo Jaira Bolsonaro o szczepionkach przeciw COVID-2019 ze swoich serwisów, uzasadniając, że naruszyło ono zasady ich polityki – donosi rp.pl. Prezydent Brazylii 21 października 2021 roku umieścił w serwisach społecznościowych nagranie, w którym mówił, że szczepionki są związane z rozwijaniem się AIDS u zaszczepionych, którzy są zakażeni wirusem HIV – czytamy dalej.

Rzeczpospolita przywołała słowa rzecznika Facebooka zawarte w opublikowanym przez serwis oświadczeniu: „nasza polityka nie pozwala na stwierdzanie, że szczepionki przeciw COVID-19 zabijają lub poważnie szkodzą ludziom".

Źródło informuje, że do sprawy odniósł się także YouTube, który uznał, że film Bolsonaro „narusza politykę [serwisu – przyp. red.] wobec dezinformacji medycznej w kontekście COVID-19”. Jak czytamy, platforma zawiesiła też konto prezydenta Brazylii na siedem dni.

To nie pierwszy raz, kiedy materiał Bolsonaro jest usunięty z YouTube’a. Źródło przypomina, że w lipcu 2021 roku serwis zdjął nagranie, gdziew którym prezydent Brazylii zalecał „stosowanie hydroksychlorochiny i iwermektyny w terapii COVID-19”, pomimo braku dowodów naukowych dowodzących skuteczności tych substancji w walce z wirusem.

Jak czytamy, Bolosaro łagodnie przeszedł zakażenie koronawirusem w lipcu 2020 roku. W styczniu 2021 - poinformował, że „nie zaszczepi się przeciw COVID-19 – zachęcał jednak do szczepień Brazylijczyków”. (as)

Źródło:

rp.pl, Facebook i YouTube usuwają nagranie z Bolsonaro. Mówił o szczepionkach na COVID, 26.10.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin