.

Najlepsze raporty społeczne wybrane. Orange Polska i Cyfrowy Polsat z głównymi nagrodami

dodano: 
19.10.2018
komentarzy: 
0

Jury 12. edycji Konkursu Raporty Społeczne, którego organizatorem były Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte, wskazało najlepsze sprawozdania przedstawiające informacje niefinansowe firm i organizacji. Nagrody w głównych kategoriach zdobyły Orange Polska i Cyfrowy Polsat. Ta druga firma zaliczyła swój pierwszy występ w konkursie. „Często jakość debiutujących raportów jest równie wysoka co wieloletnich liderów zestawienia” – komentuje Maria Ibisz, menedżer w zespole zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej Deloitte.

Łącznie kategorii było osiem, a jury konkursowe nagradzało zgłoszonych za raport zintegrowany, raport społeczny, raport organizacji pozabiznesowej oraz przyznało wyróżnienia. Ponadto zwycięzców wskazali także: jury dziennikarskie, Minister Inwestycji i Rozwoju, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz internauci. Lista nagrodzonych wraz z uzasadnieniami – poniżej:

Nagroda główna za raport zintegrowany: Orange Polska (Link do raportu) – za przedstawienie podejścia do zarządzania i biznesu w sposób integrujący perspektywę finansową i ESG; kompleksowe pokazanie ryzyk; rzetelny, dokładny i wiarygodny raport, pokazujący zarówno mocne, jak i słabsze strony organizacji, poddany zewnętrznej weryfikacji.

Nagroda główna za raport społeczny: Cyfrowy Polsat (Link do raportu) – za opracowanie raportu w sposób kompletny, wiarygodny i przystępny. Debiut, którego wysoka jakość stawia raport w gronie liderów tej kategorii Konkursu.

Wyróżnienie w kategorii raport zintegrowany: ING Bank Śląski (Link do raportu) – za sposób przedstawienia oddziaływań firmy w zakresie kwestii społecznych i środowiskowych, koncentrację na istotnych wpływach kluczowych dla branży, w tym m.in. ujęcia ESG przy szacowaniu ryzyka kredytowego oraz zarządzania ładem organizacyjnym i compliance, a także widoczne w raporcie zaangażowanie wszystkich szczebli organizacji, dokładność, przedstawianie konkretnych rezultatów i statusu realizacji strategii w postaci KPI.

Wyróżnienie w kategorii debiut: LPP (Link do raportu) – za interesujące przedstawienie modelu biznesowego i sposobu funkcjonowania łańcucha wartości firmy, a także odważne podjęcie trudnego tematu odpowiedzialności w łańcuchu dostaw, w rzetelny sposób pokazując narzędzia kontroli przyjętych zasad, wskaźniki dotyczące przeprowadzonych audytów oraz za wartość edukacyjną dla rynku i interesariuszy.

Wyróżnienie w kategorii debiut: MPWiK we Wrocławiu (Link do raportu) – za kształtowanie trendu sprawozdawczości niefinansowej w sektorze publicznym w oparciu o międzynarodowe wytyczne GRI, pierwszy raport w sektorze wodno-kanalizacyjnym.

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ (Link do raportu)

Nagroda Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: Orange Polska (Link do raportu)

Nagroda główna jury dziennikarskiego: Kompania Piwowarska (Link do raportu) – za konsekwencję oraz przygotowanie  raportu  kompleksowego, pokazującego wpływ firmy na polską gospodarkę. 

Wyróżnienie jury dziennikarskiego: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka (Link do raportu) – za najlepszy debiut, a w szczególności za przejrzystą formę w prezentacji obszarów oddziaływania.

Nagroda za najlepszy raport organizacji pozabiznesowej: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ (Link do raportu) – za konsekwentne utrzymanie wysokiego standardu raportowania organizacji pozarządowej w połączeniu z warstwą edukacyjną.

Nagroda internautów: Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa (Link do raportu)

„Zwycięskie raporty z Polski po raz kolejny w tym roku będą miały szansę zmierzyć się w Green Frog Awards (GFA) – jedynym konkursie na najlepsze raporty zintegrowane i niefinansowe w Europie Środkowej i Rosji” – informuje Maria Ibisz z Deloitte.


Przedstawiciele organizatorów konkursu oraz nagrodzonych w nim firm

Do 12. edycji konkursu zgłoszono 49 publikacji. „Z roku na rok zauważamy, że jakość zgłaszanych do konkursu raportów wzrasta i pojawia się coraz więcej raportów zintegrowanych. W tegorocznej rekordowej edycji aż 92 proc. raportów zostało przygotowanych zgodnie z międzynarodowym standardem Global Reporting Initiative (GRI), spośród raportów zintegrowanych już 58 proc. było poddane weryfikacji zewnętrznej” – komentuje Ibisz. Listę nagrodzonych ogłoszono podczas gali podsumowującej 12. edycję konkursu, która odbyła się 19 października 2018 roku w Warsaw Trade Tower. Na facebookowej stronie dostępny jest zapis wideo wydarzenia. (mp)

PRoto.pl było patronem medialnym konkursu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin