.

 

Messenger z pełnym szyfrowaniem wiadomości

dodano: 
08.12.2023
komentarzy: 
0

Meta w grudniu 2023 poinformowała na swoim blogu, że wprowadza domyślne szyfrowanie end-to-end prywatnych wiadomości i połączeń na Messengerze oraz Facebooku. Zmiana pojawiła się po latach prowadzonych testów – czytamy. 

Nowa metoda szyfrowania tekstu powoduje, że tylko nadawca i odbiorca mogą go odczytać. Nikt poza nimi nie dowie się, co zostało powiedziane lub napisane. Informacje są ukrywane nawet przed samą Metą – dowiadujemy się. 

Od 2016 roku Messenger szyfrował wiadomości tą metodą zabezpieczeń, jednak funkcję trzeba było uruchomić ręcznie. Od teraz wszystkie osobiste czaty i rozmowy będą szyfrowane domyślnie – czytamy dalej. 

Z informacji na blogu firmy dowiadujemy się, że wprowadzono także opcję edytowania wiadomości do 15 minut po ich wysłaniu. Meta nadal będzie mieć dostęp do poprzednich wersji edytowanych wiadomości, jeśli użytkownik zgłosi nadużycie. 

Źródło: about.fb.com

Ulepszono także interfejs znikających wiadomości, które nie będą widoczne po 24 godzinach od ich wysłania. Łatwiejsze ma stać się również sprawdzenie tego, czy funkcja ta jest włączona. Firma wciąż będzie miała wgląd w treść, która przestała być widoczna na czacie, jeśli użytkownik zgłosi nadużycie. Nadawca otrzyma również informację o tym, kiedy odbiorca zrobi zrzut ekranu znikającej wiadomości. 

Źródło: about.fb.com

Od teraz możliwe będzie również ukrycie powiadomienia o odczytaniu wiadomości. „Nowa funkcja ma zmniejszyć presję związaną z koniecznością natychmiastowego odpisywania” – przekazuje Meta. 

Zmiany będą dotyczyć także wiadomości głosowych. Użytkownicy będą mogli odtwarzać je z prędkością 1,5× lub 2×. Zostanie również wprowadzona funkcja odsłuchiwania nagrań od momentu, w którym zostały przerwane. 

Meta informuje, że poprawiła się również jakość wysyłanych obrazów. Wprowadzono też nowe layouty oraz funkcje, dzięki którym można zareagować na wybrane zdjęcie lub wideo w kolekcji. 

 

Źródło: about.fb.com

Messenger ma ponad miliard użytkowników, dlatego nie wszyscy od razu otrzymają domyślne szyfrowanie end-to-end. Meta zapowiada, że zakończenie globalnego wprowadzania rozwiązania zajmie kilka miesięcy. Po uaktualnieniu czatów użytkownicy zostaną poproszeni o skonfigurowanie metody odzyskiwania danych. (an)

Źródło:

Źródło: about.fb.com, Launching Default End-to-End Encryption on Messenger, 06.12.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin