.

 

Neymar Jr. w ogniu krytyki po locie prywatnym samolotem

dodano: 
23.08.2023
komentarzy: 
0

Poruszenie w sieci wywołało nagranie wstawione na Twittera 18 sierpnia 2023 roku, na którym widać piłkarza Neymara Jr. wsiadającego do samolotu księcia Arabii Saudyjskiej Al-Walida ibn Talala – infrormuje zielona.interia.pl.

Jak wynikło z przeprowadzonego przez internautów dochodzenia, w samolocie Boeing 747 mogło lecieć 660 osób, jednak piłkarz znajdował się w nim wyłącznie ze współpracownikami – czytamy.

Większość komentarzy na Twitterze sugeruje, że za największe szkody wyrządzane planecie odpowiadają celebryci latający prywatnymi samolotami. Pojawiły się również pytania, czemu w takim razie to „zwykli” ludzie muszą używać papierowych słomek zamiast plastikowych, skoro najbogatsi mieszkańcy planety niszczą ją prywatnymi lotami.

Źródło obliczyło, że ten model samolotu zużył w trakcie około sześciogodzinnego lotu tyle, ile osiem samochodów osobowych w ciągu roku, a do atmosfery trafiło ok. 38 ton dwutlenku węgla. Pojedyncza podróż piłkarza spaliła ok. 86 tys. litrów paliwa samolotowego. (zd)

Źródło:

zielona.interia.pl, Neymar Jr. poleciał do Arabii prywatnym Boeingiem. W sieci zawrzało, 21.08.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin