Niebawem rozpocznie się VI Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

dodano: 
15.09.2021
komentarzy: 
0

W dniach 17-24 września 2021 roku odbędzie się szósta edycja Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Wydarzenie poświęcone jest filmom promocyjnym i reklamowym z zakresu Agendy 2030, Corporate Social Responsibility i zrównoważonego rozwoju. Festiwal jest organizowany przez Fundację CSR Res Severa.

Tytułowe „17 Celów” to nawiązanie do Agendy ONZ, która zawiera 17 Globalnych Celów (Sustainable Development Goals – SDGs). Festiwal ma charakter konkursu. W ramach wydarzenia przedstawiane są krótkie filmy (do pięciu minut) o społecznej odpowiedzialności biznesu w strukturach przedsiębiorstw, organizacji samorządowych i samorządów. Udział w festiwalu jest bezpłatny, należy jednak zarejestrować się wcześniej przez serwis Evenea.

Pokazy konkursowe odbędą się online od 17 września, natomiast 24 września w kinie Rialto w Poznaniu odbędzie się gala Festiwalu, podczas której zostaną wybrane najbardziej wartościowe merytorycznie i artystycznie filmy. Jury przyzna nagrody: Złotą, Srebrną i Brązową Tarczę oraz nagrodę widzów. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 45 filmów. W kategorii „Przedsiębiorstwa” do pokazu przyjęto filmy 16 przedsiębiorstw i fundacji korporacyjnych. Organizacje pozarządowe i inne podmioty zgłosiły 20 obrazów filmowych, a samorządy – 9  filmów.

Głosowanie publiczności rozpocznie się 17 września podczas inauguracji Festiwalu. Zostanie wtedy odblokowany formularz głosowania. Poza Nagrodą Publiczności organizatorzy wręczą też nagrodę specjalną. Otrzyma ją Forum Odpowiedzialnego Biznesu za projekt #OdPOWIEDZialnie, w którym „ekspercko wypowiadają się przedstawiciele i przedstawicielki firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu”.

17 Celów jest „planem rozwoju świata, realizowanym przez wszystkie państwa, zarówno rozwijające się, jak i rozwinięte”. W Polsce od 2016 roku organizowane są inicjatywy związane z popularyzacją tego tematu. Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” jest jedną z nich.

W tym roku w programie Festiwalu oprócz pokazu filmów konkursowych zaplanowano rozmowę o wspomnianym projekcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, edukacyjny pokaz filmowy dla uczniów, wywiad z Tomaszem Dzidą o przyszłości Dobrej Organizacji oraz warsztat „Działaj optymalnie, zamiast maksymalnie”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia. (ap)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin