Odpowiedzialny Biznes 2007

dodano: 
20.11.2007
komentarzy: 
0

Podczas dorocznej konferencji Odpowiedzialny Biznes 2007, zorganizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu na najlepsze raporty społeczne. Jury pod przewodnictwem prof. Witolda Orłowskiego spośród 17 uczestniczących firm wyróżniło raporty British American Tobacco Polska, Telekomunikacji Polskiej oraz Grupy Żywiec. Zwyciężył raport firmy Danone - dzięki swoim walorom edukacyjnym, ciekawemu sposobowi prezentacji i kompleksowemu spojrzeniu na odpowiedzialność firmy.

Tegoroczna konferencja miała na celu pokazanie różnorodności trendów w innowacyjnych strategiach CSR oraz raportowaniu społecznym. Temu drugiemu zagadnieniu był poświęcony panel z udziałem m.in. eksperta z Global Reporting Initiative, Ernsta Ligteringa. Paneliści na podstawie własnego doświadczenia radzili, aby „uczyć się przez działanie”, czyli po prostu zabrać się za tworzenie raportu. Aby spełnił on swoją funkcję, trzeba jak najlepiej zidentyfikować potrzeby wszystkich interesariuszy i uwzględnić je w raporcie. Wiarygodność raportu zagwarantują tylko prawdziwe dane i komentarze osób z zewnątrz.

Podczas warsztatów dyskutowano na temat kodeksów etycznych, które są narzędziem budowania reputacji firmy, na przykładach branży petrochemicznej i farmaceutycznej, podejścia przedsiębiorców do środowiska naturalnego i zmian klimatycznych z udziałem koordynatora projektu WWF „Klimat i energia” Wojciecha Stępniewskiego oraz rankingów i kodeksów jako mierników wartości firmy.

Wielu uczestników konferencji doceniło praktyczny wymiar warsztatu na temat wolontariatu pracowniczego. Swoimi doświadczeniami dzieliły się firmy Procter& Gamble, Provident oraz Fundacja Kronenberga (Bank Citi Handlowy). Zdaniem przedstawicieli tych firm wolontariat ma tylko wtedy sens, gdy odpowiada na realny problem i pracownicy angażują się z prawdziwej potrzeby serca. Dobrym pomysłem jest włączenie wolontariatu w wyjazd integracyjny. (ke)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin