„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” – dłuższy termin nadsyłania zgłoszeń

dodano: 
11.01.2018
komentarzy: 
0

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zdecydowało się przedłużyć nabór dobrych praktyk biznesu z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju do największego przeglądu CSR w Polsce – „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Do 17 stycznia zainteresowane firmy mają jeszcze szansę zarejestrować się, aby wziąć udział w raporcie, który ukaże się 12 kwietnia 2018 roku podczas 7. Targów CSR.

„Przełom roku to wyjątkowy czas w większości firm. Liczne pytania i prośby zainteresowanych udziałem w tworzeniu największego przeglądu działań CSR w Polsce w 2017 roku sprawiły, że podjęliśmy decyzję o przedłużeniu o tydzień terminu nadsyłania dobrych praktyk do raportu »Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017«” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Już po raz drugi FOB przygotowało specjalną mapę dobrych praktyk zawierającą 17 celów zrównoważonego rozwoju, którym przyporządkowanych zostało 37 praktyk firm-partnerów FOB. Ma to być swego rodzaju podpowiedzią dla przedsiębiorstw, które jeszcze nie zgłosiły swoich działań do raportu, mając wątpliwości, którego celu ONZ dotyczy ich praktyka.

Do raportu można zgłaszać praktyki nowe i długoletnie. Praktyki nowe to przykłady działań CSR dotychczas niepublikowane w żadnym z raportów, a realizowane w 2017 roku. Praktyki długoletnie opisano przynajmniej raz w dotychczas wydanych raportach i kontynuowane były również w 2017 roku.

Praktyki i inicjatywy zostaną zakwalifikowane do wybranych celów zrównoważonego rozwoju oraz jednego z siedmiu obszarów normy ISO 26000:

 – ład organizacyjny,

 – praktyki z zakresu pracy,

 – prawa człowieka,

 – środowisko,

 – uczciwe praktyki operacyjne,

 – zagadnienia konsumenckie,

 – zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Liczba zgłaszanych praktyk nie jest ograniczona, ale warunkiem ich zakwalifikowania jest zgodność z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Ostatecznej weryfikacji dokonuje Komitet Merytoryczny złożony z przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu pod przewodnictwem dyrektorki generalnej, Marzeny Strzelczak.

Praktyki można zgłaszać przez formularz dostępny na stronie.  

Więcej informacji o Targach CSR.

(jg)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin