.

 

Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR 2021 rozstrzygnięty

dodano: 
22.04.2022
komentarzy: 
0

20 kwietnia 2022 roku odbył się finał 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR. Cztery finalistki i dwóch finalistów przedstawiło prezentacje na jeden z zaproponowanych wcześniej tematów. W jury konkursu znalazły się przedstawicielki: biznesu, środowiska akademickiego oraz trzeciego sektora. 

Celem projektu jest upowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju oraz wspieranie osób, które są zainteresowane pogłębianiem wiedzy na ten temat. W konkursie mogą brać udział studenci i studentki oraz uczniowie i uczennice szkół średnich, którzy nie ukończyli 26. roku życia. Konkurs ma mobilizować do lepszego zrozumienia idei CSR.

Tegoroczna edycja konkursu została zainaugurowana specjalnym webinarium pod tytułem: „Biznes a postulaty młodych. Czy branża finansowa odpowiada na wyzwania współczesności?”, z którego nagranie jest dostępne pod linkiem.

W tej odsłonie konkursu wiedzy o CSR wzięło udział ponad 140 studentów i studentek oraz uczennic i uczniów szkół średnich z całej Polski. Do finału zakwalifikowało się sześcioro najlepszych uczestników.

Zadaniem finalistów było przygotowanie prezentacji na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatora oraz przedstawienie jej w formie ustnej wypowiedzi, z zawarciem tezy i jej uzasadnienia. Tezy dotyczyły m.in. odpowiedzialności firm w obliczu wojny w Ukrainie, komunikacji działań CSR czy dobrych praktyk branży alkoholowej/tytoniowej.

Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Wiktoria Kaleta, studentka Szkoły Głównej Handlowej, która podjęła temat etyczności społecznej odpowiedzialności branży tytoniowej. W finale kolejne miejsca zajęły odpowiednio Julia Pyzińska, uczennica w II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy, oraz Julia Peda, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wyróżnienia otrzymali z kolei Nikodem Kaczprzak (Technikum Kinematograficzno-Komputerowe im. Krzysztofa Kieślowskiego w Warszawie), Szymon Opoka (I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni), Katarzyna Rohda (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu).

„Cieszymy się, że młodzi ludzie interesują się społeczną odpowiedzialnością biznesu i chcą się rozwijać w tym kierunku. Co więcej, tematyka związana z łączeniem ról zawodowych i opiekuńczych, odpowiedzialnością biznesu za środowisko, biznesem w czasie pandemii czy innowacjami jest przedmiotem zainteresowania uczniów szkół średnich oraz studentów” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Jurorkami Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR 2021 były Agnieszka Michalik-Stankowska, menedżerka ds. CSR i Zrównoważonych Finansów w BNP Paribas Bank Polska, Marzena Strzelczak, prezeska zarządu i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, oraz dr Ewa Jastrzębska, wykładowczyni Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin