.

Pavel Trojan został dyrektorem biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Czechach

dodano: 
04.10.2022
komentarzy: 
0

Pavel Trojan wygrał konkurs na dyrektora biura Polskiej Organizacji Turystycznej w Czechach. Będzie odpowiedzialny m.in. za stworzenie oddziału od podstaw.

Trojan od 2010 do 2020 roku z przerwami był praskim współpracownikiem Polskiej Organizacji Turystycznej. Ma doświadczenie w zakresie realizacji i zarządzania projektami oraz w organizacji międzynarodowych wydarzeń kulturalnych i turystycznych.

W latach 2010-2016 pracował jako ekspert programowy w Instytucie Polskim w Pradze, skupiając się głównie na organizacji koncertów i wystaw oraz turystyce.

Jest współautorem idei corocznego wydarzenia w stolicy Czech – „Dzień Polski w Pradze”. Stworzył także autorskie przewodniki po Polsce dla czeskich oraz słowackich czytelników. Oprócz tego jest autorem przewodników po Serbii oraz Bośni i Hercegowinie.

Z turystyką jest związany od lat studenckich. Najpierw jako licencjonowany przewodnik po Pradze, później jako pilot oraz właściciel biura turystyki przyjazdowej.

Jest absolwentem polonistyki oraz serbistyki na praskim Uniwersytecie Karola. Podczas studiów spędził ponad rok na stypendiach w Polsce, Serbii i Chorwacji. (bs)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin