.

PETA zachęca do stworzenia wegańskiej wełny. Do wygrania milion dolarów

dodano: 
21.11.2022
komentarzy: 
0

PETA, międzynarodowa organizacja walcząca o prawa zwierząt, w listopadzie 2022 roku ogłosiła konkurs, w którym do wygrania jest milion dolarów.

Nagrodę otrzyma osoba, która opracuje wegański materiał, który wizualnie – teksturą – i funkcjonalnie będzie przypomniał owczą wełnę lub będzie od niej lepszy. Podobnie jak tradycyjna wełna, materiał musi również odprowadzać wilgoć, neutralizować zapachy i utrzymywać temperaturę ciała – podaje PETA. Po stworzeniu i zaadaptowaniu takiego materiału uczestnik konkursu musi sprzedać go dużej marce odzieżowej, co ma wykazać jego atrakcyjność komercyjną.  

Organizacja zwraca uwagę, że produkcja wełny często wiąże się z przemocą wobec owiec. Ponadto, jak podaje PETA, owce ustępują jedynie krowom, jeśli chodzi o produkcję metanu będącego gazem cieplarnianym, a także wytwarzają ogromne ilości nawozu, który zanieczyszcza wodę, ziemię i powietrze, co może mieć szkodliwy wpływ na otaczające ekosystemy.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz na stronie PETA, a próbki wegańskiej wełny należy przesłać pocztą na adres „501 Front St., Norfolk, VA 23510” do 28 lipca 2023 roku. (bs)

Źródło:

peta.org, PETA’s $1 Million Vegan Wool Challenge Award
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin