.

 

Polska Akademia Nauk ponownie rozpisała zamówienie na usługi PR

dodano: 
01.09.2023
komentarzy: 
0

Polska Akademia Nauk ponownie rozpisała postępowanie na wybór usługodawcy w zakresie działań public relations. Poprzednie zamówienie zostało skrytykowane przez organizacje branży PR za zbyt krótki czas na zgłoszenia.

23 sierpnia 2023 roku PAN poinformował bowiem o możliwości składania ofert na świadczenie usług public relations dla organizacji. Oferty były przyjmowane do 25 sierpnia, co spotkało się ze sprzeciwem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations oraz Stowarzyszenia Agencji Public Relations. Zarządy organizacji wystosowały wspólne oświadczenie, w którym oceniły, że „termin zaproponowany przez Polską Akademię Nauk jest zbyt krótki, by przygotować wysokiej jakości zgłoszenia” oraz „by informacja o przetargu została rozpowszechniona” i by można było się z nią zapoznać. PSPR i SAPR zarekomendowały Polskiej Akademii Nauk anulowanie postępowania i ponowne rozpisanie go.

Czytaj więcej: Organizacje branżowe: PAN dał zbyt mało czasu na realizację zadań przetargowych

31 sierpnia 2023 roku na w Biuletynie Informacji Publicznej PAN pojawiło się nowe ogłoszenie o zamówieniu na usługi PR dla organizacji. Tym razem zainteresowane firmy mają czas na składanie ofert do 11 września 2023 roku do godziny 9:00. Polska Akademia Nauk nie odpowiedziała jednak na pytania PRoto.pl, czy ponowienie postępowania ma bezpośredni związek z reakcją organizacji branżowych.

W ogłoszeniu napisano, że wybrana agencja ma zająć się m.in. redakcją tekstów informacyjnych i popularnonaukowych skierowanych do mediów oraz na strony internetowe, konsultacjami w zakresie działań kryzysowych oraz przygotowywaniem oświadczeń, a także obsługą medialną konferencji prasowych. PAN oczekuje od wykonawcy łącznie 200 godzin pracy, a umowa ma obowiązywać do 15 grudnia 2023.

Pan oczekuje od zgłaszających się firm minimum dziesięcioletniego doświadczenia w świadczeniu usług PR, a także wykazania, że w ostatnich pięciu latach wykonały co najmniej dziesięć usług o charakterze wskazanym w opisie przedmiotu zamówienia.
Kryteria oceny ofert to w 40 proc. cena, a w 60 proc. jakość.

Zgłoszenia w formie elektronicznej należy przesyłać na adres marzena.murawska@pan.pl.

Więcej informacji można znaleźć na stronie. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin