.

Polskie muzeum obiektem żartów za granicą

dodano: 
10.03.2023
komentarzy: 
0

Muzeum Figur Woskowych (Polonia Wax Museum) w Krakowie przy ul. Floriańskiej powstało w 2016 roku, teraz jednak, za sprawą opublikowanego na TikToku filmu, zyskało rozgłos za granicą – informuje polsatnews.pl.

Influencerka Beckablackburn w lutym 2023 roku opublikowała na TikToku relację z wizyty w krakowskim muzeum, podpisując ją zdaniem „Chodź ze mną do najgorszego muzeum figur woskowych w Polsce”. Film został udostępniony ponad 36 tys. razy i wyświetlony ponad 13,6 mln razy, a o muzeum napisały serwis amerykańskiego dziennika „New York Post” czy „Independent.co”. 

Głównym zarzutem kierowanym do muzeum jest fakt, że figury nie są podobne do osobistości, które miały przedstawiać, co jest wśród większości komentujących osób powodem do śmiechu. 

W muzeum znajdują się figury woskowe m.in. Lady Gagi, Elvisa Presleya, Michaela Jacksona czy Donalda Trumpa, jednak najwięcej komentarzy dotyczy podobizn księcia Williama i księżnej Kate, ponieważ były one komentowane 8 marca 2023 roku w programie Jamesa Cordena „The Late Late Show with James Corden”. (zd)

Źródło: YouTube/The Late Late Show with James Corden

Źródło:

polsatnews.pl, Amerykanie wyśmiewają krakowskie Muzeum Figur Woskowych, 8.03.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin