.

„PR dla wytrwałych”, czyli Komu Komunikacja o komunikacji z ludźmi w trudnych sytuacjach

dodano: 
13.01.2015
komentarzy: 
0

22 stycznia w Krakowie odbędzie się jedenaste, bezpłatne spotkanie w ramach projektu Komu Komunikacja. Na samym początku roku, w czasie, gdy wszyscy pełni nadziei i noworocznych postanowień czekają na to, co przyniosą najbliższe miesiące, zaproszeni goście opowiedzą o komunikacji z ludźmi, którzy marzą o rzeczach prostych i codziennych, a mimo to czasem zupełnie nierealnych: o wolności, dobrej relacji z najbliższymi, pracy czy akceptacji społecznej. Wspólnie z uczestnikami zastanowią się, jak rozmawiać z ludźmi i o ludziach w trudnych sytuacjach.

Spotkanie rozpocznie kpt. Przemysław Renda, oficer prasowy Zakładu Karnego w Tarnowie-Mościcach. Opowie on o budowaniu wizerunku służby więziennej poprzez realizację zadań resocjalizacyjnych wobec więźniów. Następnie głos zabierze Agnieszka Bogusz, kurator-specjalista II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do Wykonywania Orzeczeń w Sprawach Karnych przy Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza, która zastanowi się nad tym, co i kiedy komunikować więźniom, aby przygotować ich do życia po opuszczeniu więziennych murów, oraz jak z nimi rozmawiać w trudnym momencie wchodzenia w nowe warunki życia na wolności. O kształtowaniu i podtrzymywaniu komunikacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie opowie jego rzeczniczka Marta Chechelska. Andrzej Martynuska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, zastanowi się wspólnie z uczestnikami, jak być widocznym na rynku pracy. Spotkanie zakończy Barbara Wilamowska, prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Probacja, która przybliży stereotypy społeczne związane z postrzeganiem ludzi opuszczających zakłady karne oraz opowie o tym, jak budować komunikację między więźniami a ich najbliższymi.

 

Nowy rok rozpoczynamy tematem trudnym, ale moment, w którym jesteśmy pozytywnie nastawieni do świata i przyszłości, wydaje się doskonały na rozmowy o komunikacji z grupami społecznymi, które borykają się z problemami często trudnymi do wyobrażenia. Składając sobie noworoczne życzenia, mówimy zazwyczaj o szczęściu, pomyślności, sukcesach zawodowych i osobistych. Rzadko zastanawiamy się nad tym, co to tak naprawdę znaczy. Zapewne dla każdego coś innego. Dla sporej grupy ludzi sukces czy szczęście to rzeczy - wydawałoby się - najprostsze: możliwość widywania bliskich, znalezienie pracy, dachu nad głową. Do udziału w styczniowym spotkaniu w ramach akcji Komu Komunikacja zaprosiliśmy ekspertów, którzy na co dzień pracują z ludźmi pragnącymi tego, co dla wielu jest oczywistością” - tłumaczy Łukasz Majewski, współorganizator akcji Komu Komunikacja.

 

W styczniu 1605 roku ukazała drukiem pierwsza część powieści »Don Kichote z La Manchy«. Styczeń to zatem bardzo dobry czas na rozmowy o walkach z wiatrakami. A taką walką jest niejednokrotnie właśnie komunikacja z grupami, które znajdują się w trudnej sytuacji społecznej i życiowej. Równie trudno rozmawia się o tych grupach, bowiem komunikacja taka często opiera się na krzywdzących stereotypach i nieuzasadnionym strachu. Czy można i należy walczyć z tymi stereotypami? Jak to robić i jak zbudować zdrową i skuteczną komunikację z ludźmi w trudnych sytuacjach? O tym porozmawiamy podczas najbliższego spotkania w ramach projektu Komu Komunikacja” - mówi Magdalena Grochala, współorganizatorka akcji.

Jedenaste, bezpłatne spotkanie w ramach akcji Komu Komunikacja odbędzie się 22 stycznia w Areszcie Śledczym przy ulicy Montelupich 7 w Krakowie. Szczegółowe informacje dotyczące prelegentów, godziny spotkania i rejestracji można znaleźć na stronie www.komukomunikacja.pl.

 

Patronami medialnymi spotkania są PRoto.pl oraz Marketing przy kawie.

Komu Komunikacja to projekt przygotowany z myślą o praktykach PR z Krakowa i okolic, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniami, podyskutować z ludźmi z branży i posłuchać ekspertów. Comiesięczne, bezpłatne spotkania dotyczą różnej tematyki i organizowane są w różnych miejscach Krakowa.

Kontakt dla mediów:

kontakt@komukomunikacja.pl
Łukasz Majewski, 604 628 074
Magdalena Grochala, 509 754 055

 

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin