Prezydent Francji zapowiedział ograniczenia dla niezaszczepionych. Francuzi ruszyli do rejestracji na szczepienia

dodano: 
13.07.2021
komentarzy: 
0

Prezydent Francji zapowiedział, że osoby niezaszczepione czeka sporo ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. Sprawiło to, że Francuzi ruszyli do zapisów na szczepienia przeciwko COVID-19 – opisuje natemat.pl.

Jak czytamy, w poniedziałkowym wystąpieniu telewizyjnym Emanuel Macron zapowiedział, że jeśli Francuzi nie chcą odczuwać skutków czwartej fali pandemii, muszą się szczepić. Kraj ten, podobnie jak Polska, ma problem z wyhamowującą dynamiką szczepień – pisze źródło.

Prezydent oświadczył, że osoby niezaszczepione nie wejdą do restauracji, kin, teatrów, pociągów i innych miejsc publicznych. od sierpnia konieczne będzie bowiem posiadanie certyfikatu dotyczącego szczepienia lub odporności na COVID-19.

To zmotywowało mieszkańców do zapisów. Jak czytamy, w ciągu doby na szczepienie zapisało się ponad 1,3 mln osób. Źródło, powołując się na portal Doctolib, podaje, że we wtorek rano 926 tys. Francuzów umówiło się na szczepienie od poniedziałku wieczorem. Później grupa ta powiększyła się o kolejne 350 tys. osób – pisze natemat.pl za „Le Monde”. Jak dalej czytamy, co minutę zapisywało się w poniedziałek wieczorem 20 tys. osób, co spowodowało spowolnione działanie strony z zapisami.

Łodzi Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka nie wyklucza, że w Polsce mogą zostać wprowadzone podobne zasady. „Może dojść do sytuacji, że w Polsce będą wdrożone zasady powodujące, aby osoby, które nie są zaszczepione nie stwarzały ryzyka dla osób zaszczepionych” – powiedział szef GIS podczas konferencji prasowej, co opisuje bankier.pl. Jak czytamy, Saczka pytany o wprowadzenie w naszym kraju rozwiązań podobnych do tych we Francji, odparł, że „ważny jest przede wszystkim społecznych aspekt rozwiązań prowadzących do przerwania ryzyka zakażeń”. „Jak najdalszy jestem od tego, abyśmy dzielili społeczeństwo. Każdy jest wolnym obywatelem i podejmuje określone decyzje” – stwierdził. „Jednak dzięki osiągnięciom medycznym w tej chwili w zasadzie jedynym antidotum, które może przerwać łańcuchy zakażeń SARS-CoV-2 i powrócić do normalności, są szczepienia” – mówił dalej. (mb)

Źródło:

natemat.pl, 1,3 mln nowych zapisów na szczepienia w jeden dzień? W tym kraju wystarczył jeden komunikat, 13.07.2021/ bankier.plPolska wprowadzi ograniczenia dla niezaszczepionych wzorem Francji? Szef GIS nie wyklucza, 13.07.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin