.

Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie wpisów Barbary Kurdej-Szatan

dodano: 
09.11.2021
komentarzy: 
0

Prokuratura zajmie się wpisami Barbary Kurdej-Szatan o funkcjonariuszach Straży Granicznej – podaje polsatnews.pl. Aktorka na swoim profilu na Instagramie nazwała ich m.in. „mordercami”.

Jak czytamy, prokuratura wszczęła z urzędu dochodzenie w sprawie wpisów aktorki, opublikowanych kilka dni temu na Instagramie. W portalu społecznościowym celebrytka zamieściła emocjonalny i pełen wulgaryzmów wpis, w którym nazwała strażników granicznych m.in. „mordercami”. Po jakimś czasie usunęła post, a w kolejnym przeprosiła za swój wulgarny język.

„Prokuratura Okręgowa w Warszawie 8 listopada 2021 r. wszczęła dochodzenie w sprawie znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej” – źródło przytacza komunikat rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandry Skrzyniarz. Jak czytamy, aktualnie zabezpieczany jest materiał dowodowy w sprawie, „w szczególności treści dostępne w przestrzeni internetowej”.

Wpisy wywołały burzę w sieci. Po ich publikacji głos zabrała m.in. sieć Play, w reklamach której występuje Kurdej-Szatan. Operator odciął się od postów aktorki.

Czytaj więcej: Barbara Kurdej-Szatan przeprasza za wulgaryzmy na Instagramie. Play odcina się od jej wpisów

Źródło przypomina także, że nie jest to pierwsze postępowanie prowadzone przez warszawską Prokuraturę Okręgową w sprawie znieważenia i pomówienia strażników granicznych lub żołnierzy Wojska Polskiego. „Zarzut znieważenia i pomówienia żołnierzy Sił Zbrojnych RP usłyszał kilka dni temu opozycjonista z czasów PRL Władysław Frasyniuk” – przypomina polsatnews.pl. Jak czytamy, zarzut ma związek z wypowiedzią, jakiej udzielił Frasyniuk w sierpniu na antenie TVN. Zdaniem prokuratury były to słowa „znieważające i poniżające żołnierzy ochraniających granicę państwową w opinii publicznej oraz narażające na utratę zaufania potrzebnego dla pełnienia służby”.

Z kolei pod koniec września zarzuty w podobnej sprawie usłyszał adwokat Piotr B., który na swoim profilu na Twitterze opublikował wpisy, w których „miał nawoływać do naruszenia nietykalności funkcjonariuszy Straży Granicznej i znieważenia komendantów tej formacji” – czytamy dalej. (mb)

Źródło:

polsatnews.pl, Wpis Barbary Kurdej-Szatan o Straży Granicznej. Prokuratura wszczęła dochodzenie, 09.11.2021/ Zdjęcie główne: instagram.com/kurdejszatan
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin