.

Przemysław Czarnek wycofuje się ze swoich słów

dodano: 
29.09.2022
komentarzy: 
0

28 września 2022 roku Przemysław Czarnek opublikował na Twitterze „oświadczenie ws. sporu z prof. Jakubem Urbanikiem” – wykładowcą, należącym do społeczności LGBT+. 

W 2020 roku na antenie TVP i Radia Maryja z ust Ministra padły słowa porównujące „ideologię LGBT” do „niemieckiego narodowego socjalizmu hitlerowskiego”, a także stwierdzenie, że „osoby te nie są równe ludziom normalnym”. Jakub Urbanik pozwał Przemysława Czarnka za naruszenie jego dóbr osobistych tą wypowiedzią – Przemysław Czarnek w ramach przegranej sprawy musiał oficjalnie przeprosić Profesora – czytamy na noizz.pl.

Oświadczenie Ministra brzmi następująco: „Ja, niżej podpisany Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki, wycofuję się ze swoich słów, które padły 13 czerwca 2020 roku na antenie TVP Info oraz 3 sierpnia 2020 roku na antenie Radia Maryja, pozostając jednocześnie przy swoich poglądach. Moją intencją nie było urażenie kogokolwiek, w tym także osób ze społeczności LGBT+, w szczególności Pana prof. Jakuba Urbanika. Uznaję, że sposób sformułowania wypowiedzi spowodował, że Pan prof. Jakub Urbanik odebrał je osobiście, co nie było moją intencją, za co Pana prof. Jakuba Urbanika bardzo przepraszam” – czytamy na Twitterze Przemysława Czarnka. (zd)

Źródło:

noizz.pl, Czarnek przeprasza za słowa o osobach LGBT+. "Moją intencją nie było urażenie kogokolwiek", 28.09.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin