.

PZPN zatrudni nowego PR-owca?

dodano: 
28.07.2023
komentarzy: 
0

Polski Związek Piłki Nożnej zatrudni nowego PR-owca – podaje Szymon Jadczak z Wirtualnej Polski. Dziennikarz napisał na Twitterze, że komunikacją PZPN ma zająć się były szef działu politycznego „Faktu”.  

Źródło: twitter.com/SzJadczak

Jak opisuje onet.pl, ostatnie wydarzenia w PZPN doprowadziły organizację do „wielkiego kryzysu”. „Działacze mają dość niestabilnych rządów Cezarego Kuleszy, prezes z kolei szykuje wielkie zmiany w komunikacji, które mają uratować jego wizerunek” – czytamy.

Ostatnie kłopoty PZPN-u zaczęły się od afery związanej z udziałem Mirosława Stasiaka w jednym z meczów oraz późniejszym oświadczeniem związku, które uderzało w sponsorów reprezentacji Polski. Ci ostatni nie kryli oburzenia faktem, że zostali obarczeni odpowiedzialnością za zaproszenie kontrowersyjnego gościa. Niektórzy nawet zapowiedzieli zakończenie współpracy z PZPN-em. Później pojawiły się doniesienia, że związek chce odbudować swój wizerunek przy wsparciu Rady Sponsorów i Partnerów, do której zaproszeni zostali m.in. InPost czy Orlen.

Czytaj więcej: Sponsorzy reagują na oświadczenie Polskiego Związku Piłki Nożnej

Kolejne komunikacyjne niepowodzenia przyniosły pogłoski o rzekomym odejściu trenera reprezentacji. Według medialnych doniesień Fernando Santos miał otrzymać propozycję od Arabii Saudyjskiej. Oświadczenia PZPN oraz wpisy przedstawicieli organizacji w tej sprawie nie uspokajały emocji związanych ze sprawą, można było z nich bowiem wywnioskować m.in., że związek nie ma kontaktu z Santosem.

Czytaj też: Zamieszanie komunikacyjne w sprawie Santosa

Teraz Szymon Jadczak ujawnił, że szefem komunikacji organizacji piłkarskiej ma zostać pochodzący z Wrocławia Tomasz Kozłowski, który do niedawna był szefem działu politycznego „Faktu”. Jak podaje onet.pl, Kozłowski na pytania serwisu na ten temat, odpowiedział, że „nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia”. Wiadomo jednak, że zrezygnował z pracy w dzienniku – pisze źródło. Zdaniem Onetu „zatrudnienie dziennikarza z Wrocławia pokazuje, że firma Publicon, której szef Radosław Tadajewski bardzo dobrze zna się z Kozłowskim, nie ukrywa już swojego wpływu na związek”.

W marcu 2023 roku Onet opisywał już sprawę powiązań PZPN-u i agencji Publicon.

Źródło przypomina także, że komunikacją PZPN-u zajmowała się była dziennikarka TVP, Aleksandra Rosiak, związana z Publiconem. „Ta, jak się okazało, kompletnie nie sprawdziła się w tej roli. Po pierwsze: miała zerowy kontakt z mediami, po drugie: jak mówią nawet działacze w związku, kompletnie nie zna się na piłce” – pisze onet.pl.

Jak dalej czytamy, zadaniem Kozłowskiego ma być poprawa wizerunku PZPN po serii ostatnich „wpadek”. Źródło podaje, że były pracownik „Faktu” przejmie zarówno obowiązki Aleksandry Rosiak, jak i rzecznika Jakuba Kwiatkowskiego, który ma zostać jedynie dyrektorem kadry narodowej. (mb)

Źródło:

twitter.com/SzJadczak, onet.pl, W PZPN mają dość! Cezary Kulesza chce się ratować. Nowe informacje, Marek Wawrzynowski, 28.07.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin