Raport Annual CSR Outlook 2017 już do pobrania

dodano: 
27.03.2017
komentarzy: 
0

Jak gospodarka cyrkularna tworzy nowe modele biznesowe? Jak rozwój miast może wpłynąć na zmianę biznesu? Czy kobiety rządzą biznesem? CSRinfo w najnowszym raporcie Annual CSR Outlook pokazuje trendy, na które biznes powinien zwrócić szczególną uwagę. Przedstawia przegląd ponad 40 raportów i badań z całego świata.

Co roku CSRinfo prezentuje dane liczbowe dotyczące CSR w Polsce za rok ubiegły oraz przewiduje trendy, które będą kształtowały CSR w najbliższym czasie. Część tegorocznej publikacji poświęcona została polskiej branży farmaceutycznej, jej roli gospodarczej oraz wpływu na jakość życia.

„Ideą Annual CSR Outlook jest wybór wśród gąszcza trendów i zjawisk wiodące. Raport jest krótki i zawiera w przyjaznej ikonografice dane dotyczące zarówno świata jak i Polski. Zachęcamy wszystkich do korzystania z informacji zawartych w raporcie i wykorzystywaniu go w prezentacjach. Oprócz trendów, co roku podsumowujemy również wydarzenia roku 2016. Ułatwia to analizę rozwoju zarządzania w sposób odpowiedzialny na naszym rynku” – opowiada Liliana Anam, Menedżer Zarządzający CSRinfo.

Annual CSR Outlook 2017 prezentuje trzy wiodące trendy. Pierwszy z nich to ekonomia cyrkularna (obiegu zamkniętego). W praktyce uczestniczymy w niej np. robiąc zakupy online, korzystając z usług takich jak Uber, Airbnb, używając produktów z recyklingu. To gospodarka nastawiona na jak najdłuższe utrzymanie wartości produktów i na eliminację odpadów. Model RESOLVE ujęty w Annual CSR Outlook 2017 pokazuje, jakie sprawdzone modele biznesowe funkcjonują w gospodarce.

Drugi trend to szybki rozwój miast, które gromadzą większość populacji. Za 13 lat 750 miast będzie generowało ponad 61 proc. PKB.

Trzecim trendem jest zarządzanie różnorodnością, które zakłada, że różnorodność w miejscu pracy jest ważnym zasobem organizacji, przyczyniającym się do rozwoju i realizacji jej celów. W tym szerokim obszarze skoncentrowano się przede wszystkim na kobietach i ich roli w biznesie.

Pomysłodawcą projektu jest firma doradczo-edukacyjna CSRinfo, a Partner Strategiczny 5. edycji raportu to Grupa Adamed.

Patroni honorowi wydarzenia: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, UN Global Compact Polska, Polski Związek Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego

Patroni medialni wydarzenia: PRoto.pl, Rzeczpospolita, Harvard Business Review, My Company, odpowiedzialnybiznes.pl

Relacja zdjęciowa z ogłoszenia Annual CSR Outlook 2017 dostępna jest na fanpage’u CSRinfo.

Raport można pobrać TUTAJ.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin