.

Raporty Społeczne 2017 – rekordowa liczba zgłoszeń

dodano: 
11.08.2017
komentarzy: 
0

W 11. edycji konkursu Raporty Społeczne, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte, wezmą udział 44 prace. Jest to największa liczba zgłoszeń w dotychczasowej historii wydarzenia.

„To świetna informacja dla nas, organizatorów konkursu. Pokazuje, że firmom i organizacjom zgłaszającym raporty coraz bardziej zależy na prezentacji działalności z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu” – komentuje frekwencję Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jak dodaje: „udział w naszym konkursie jest taką dodatkową szansą na szersze dotarcie z informacjami o ich zaangażowaniu, pokazującą zarazem dbałość o transparentną komunikację działalności biznesowej. Wydanie raportu to także ważny element strategicznego podejścia do CSR – wymaga mobilizacji całej organizacji, pracy wielu ludzi i czasu, a więc odzwierciedla strategiczne podejście organizacji do kwestii odpowiedzialności”.

Raporty były zgłaszane do 7 sierpnia 2017 roku bezpośrednio przez instytucje, które je przygotowały, za pośrednictwem strony internetowej raportyspoleczne.pl.

Wszystkie przesłane prace zostaną opublikowane w „Bibliotece Raportów” na stronie wydarzenia. 16 sierpnia 2017 roku na witrynie rozpocznie się głosowanie internautów, które potrwa przez miesiąc, a nagrodę otrzyma raport z najwyższą liczbą głosów.

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się na początku października 2017 roku. Oprócz nagrody internautów, przyznane zostaną także: nagroda główna, najlepszy debiut, nagroda dziennikarzy (w jury zasiądzie m.in. redaktor naczelna PRoto.pl – Joanna Jałowiec), nagroda Ministra Rozwoju, a także wyróżnienia.

Jak informują organizatorzy, w tegorocznej edycji zgłoszono: 40 raportów opracowanych przez firmy, dwa przez fundacje korporacyjne i po jednym przez organizację pozarządową i instytucję publiczną.

W konkursie wzięły udział następujące firmy i organizacje:

ANG Spółdzielnia (dawniej: ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych)
ArcelorMittal Poland
Bank Millennium
Bank Ochrony Środowiska
Bank Zachodni WBK
BGŻ BNP Paribas
BIBUS MENOS
Budimex
CEMEX Polska
ENEA
Energa
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Fundacja Medicover
Fundacja Zaradni
Grupa GPEC
Grupa Allegro
Grupa Żywiec
ING Bank Śląski
InterKadra
KGHM Polska Miedź
Kompania Piwowarska
Lafarge
Lubelski Węgiel "Bogdanka"
Margostal Rewolińscy
mBank
Nestle Polska
Nutricia Medyczna
Orange Polska (dawniej: Telekomunikacja Polska)
Orbis
PCC EXOL
Pelion
Polenergia
Polski Koncern Naftowy ORLEN
PORTA KMI POLAND
Roche Polska
Rossmann SDP
Schenker
Signal Group
SuperDrob
Tauron Polska Energia
Tesco Polska
Unibep
Urząd Transportu Kolejowego
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 roku. Jego głównym celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania pozafinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Dzięki tej inicjatywie co roku wyróżniane są przedsiębiorstwa i organizacje, które potrafią jasno, przejrzyście i wiarygodnie zaprezentować swoje dokonania w publikowanych dokumentach. Konkurs przyczynia się do transparentności działań organizacji i podejmowania dialogu z interesariuszami. Stanowi też źródło inspiracji do tego, w jaki sposób ujawniać dane niefinansowe.

Dotychczasowe statystyki konkursu przedstawia infografika.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu korzysta z danych Instytutu Monitorownia Mediów.

(bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin