.

Rodzice pozwą ministra Czarnka i twórców podręcznika

dodano: 
18.08.2022
komentarzy: 
0

13 sierpnia 2022 roku w portalu zrzutka.pl pojawiła się zbiórka „na pozwanie ministra Czarnka oraz twórców podręcznika do HiT (Historia i Teraźniejszość) za stygmatyzowanie dzieci z in vitro”. Została założona przez Kamila Mieszczankowskiego, który w opisie zrzutki przedstawia się jako ojciec dziewczynki poczętej metodą in vitro. 

Powodem założenia zbiórki jest fragment podręcznika do Historii i Teraźniejszości, przedmiotu wchodzącego w tym roku do podstawy programowej szkół podstawowych. Treść wspomnianego fragmentu brzmi następująco:

Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci?”.

Autor zrzutki wyjaśnia, że zebrane pieniądze pomogą mu opłacić kancelarię, która w jego imieniu pozwie Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz autora podręcznika szkolnego. 

Do końca zbiórki pozostały 84 dni, a uzbierana kwota przekroczyła swój cel już dziesięciokrotnie – zamiast 30 tys. zł oczekiwanej sumy na chwilę obecną zebrano ponad 316 tys. zł.

Mieszczankowski zapowiedział, że nadwyżkę pieniędzy, które nie zostaną wykorzystane na honorarium dla Kancelarii prawnej, przeznaczy na różnego rodzaju fundacje i stowarzyszenia, które zajmują się szeroko rozumianym wsparciem osób z niepłodnością. (zd)

Źródło: zrzutka.pl

Źródło:

zrzutka.pl/ Zrzutka na pozwanie mininstra Czarnka oraz twórców podręcznika do HiT (Historia i Teraźniejszość) za stygmatyzowanie dzieci z in vitro, 18.08.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin