Rusza Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o CSR

dodano: 
22.11.2021
komentarzy: 
0

Już 23 listopada 2021 roku wystartuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy i CSR, organizowany w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Rozpocznie go specjalny webinar, w którym wezmą udział Oskar Kulik z BNP Paribas oraz Szmo Kacprzak z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Spotkanie poprowadzi natomiast Agnieszka Kłopotowska, menedżerka projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Spotkanie będzie można obejrzeć 23 listopada od godzinie 18:00 na stronie Ligi Odpowiedzialnego Biznesu na Facebooku.

Webinar otwierający Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o CSR będzie dotyczył zagadnień teoretycznych i praktycznych – da możliwość poznania strategii zrównoważonego rozwoju największych firm w Polsce.

W spotkaniu udział wezmą Szmo Kacprzak z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego i Oskar Kulik, ekspert ds. zrównoważonego rozwoju w Banku BNP Paribas. Porozmawiają o edukacji młodych pokoleń w zakresie wyzwań współczesnego świata.

Oskar Kulik zajmuje się w Banku BNP Paribas kwestiami zrównoważonego finansowania (m. in. Sustainability Linked Loans) oraz śledzeniem i analizowaniem zmian w polityce klimatycznej, a także edukacją wewnętrzną i zewnętrzną w tym zakresie. Jest również doktorantem w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UW, gdzie zajmuje się badaniem polityki klimatycznej w Polsce. Wcześniej pracował m.in w. organizacjach pozarządowych takich jak WWF Polska oraz Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Podczas webinaru Oskar Kulik zaprezentuje perspektywę biznesu, zwłaszcza branży finansowej, w obliczu kryzysu klimatycznego.

Szmo Kacprzak z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego opowie natomiast o oczekiwaniach społeczeństwa wobec firm. Szmo Kacprzak od ponad dwóch lata działa w MSK. Na co dzień studiuje zarządzanie projektami społecznymi na Uniwersytecie Wrocławskim i pracuje we wrocławskiej Fundacji EkoRozwoju.

Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic szkół średnich oraz studentów i studentek z całej Polski. Inicjatywa ma na celu sprawdzenie swojej wiedzy o zrównoważonym rozwoju, a także możliwość poznania inicjatyw CSR realizowanych przez firmy w Polsce. W Konkursie CSR może wziąć udział każdy/a student/ka dowolnego kierunku studiów I i II stopnia, uczeń/uczennica szkoły średniej  o dowolnym profilu, który/a nie ukończył/a 26 roku życia.

Więcej informacji na temat Konkursu pod linkiem.

PRoto.pl jest patronem medialnym projektu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin