.

 

Rusza projekt Kompas NGO. Ma przygotować organizacje do nawiązywania współpracy z biznesem

dodano: 
06.05.2021
komentarzy: 
0

Fundacja Pro NGO rozpoczęła w maju 2021 roku nowy projekt – Kompas NGO. Jego celem jest rozwój organizacji pozarządowych i przygotowanie ich do nawiązywania współpracy z biznesem. Akcja ma pokazać, jak tworzyć projekty spójne z celami CSR firmy oraz jak zaprezentować potencjał organizacji.

Pierwszym etapem projektu ma być opracowanie poradnika, który będzie zawierał przykłady akcji i projektów zrealizowanych przez firmy. Przedstawione w nim zostaną dobre praktyki oraz informacje dotyczące realizacji projektów ukazane z perspektywy organizacji pozarządowej, które będą dla NGO’sów „receptą” i „przepisem”, jak tworzyć wartościowe akcje i na co zwrócić uwagę podczas planowania i realizacji takich inicjatyw.

„Po przeprowadzeniu licznych szkoleń, spotkań i przekazaniu fundamentalnej wiedzy dotyczącej współpracy z biznesem przyszedł czas na kolejny milowy krok w rozwoju. Chcemy przekazać jeszcze większą wartość organizacjom i dać im szansę na pełniejszy rozwój. NGO’sy mają ogromny potencjał, chęć do działania i ciekawe pomysły. Przyszedł czas, by ten potencjał wykorzystać i zacząć rozwijać nowe ścieżki działalności, temu właśnie ma służyć Kompas NGO” – mówi Grzegorz Ludwin, prezes Fundacji Pro NGO.

Drugim etapem projektu będzie z kolei stworzenie Platformy Kompas NGO – miejsca, które będzie dla organizacji pozarządowych kompendium wiedzy o nawiązywaniu współpracy. Ma umożliwić im rozwój i profesjonalizację działań, pokazać rozwiązania i przedstawić szerszą perspektywę patrzenia na działalność i przyszłość organizacji. Platforma ta ma być przestrzenią, w której organizacje pozarządowe będą mogły zgłębiać wiedzę o współpracy z biznesem. Prezentowane tam będą materiały szkoleniowe, nagrania, artykuły eksperckie, przykłady akcji, case study, opracowania, przydatne linki, informacje o szkoleniach itd.

Platforma ma poza tym umożliwić organizacjom prezentację swojej działalności oraz wymianę informacji między NGO a biznesem, by organizacje mogły zaangażować się w działania firm oraz budować z nimi relacje.

W tej chwili realizowany jest pierwszy etap projektu. Fundacja poszukuje sponsorów oraz uczestników, czyli firm, które przygotują materiały do Poradnika, pokazując swoje wyjątkowe projekty, tym samym dostarczając wartość organizacjom pozarządowym. „Łączymy w naturalny sposób cele CSR firmy, wolontariat oraz wsparcie lokalnej społeczności, zapewniając jednocześnie obecność w wyjątkowym gronie biznesowym” – przekazuje Pro NGO. Pozyskane środki zostaną wykorzystane do realizacji kolejnego etapu projektu i stworzenia platformy przeznaczonej dla organizacji pozarządowych.

Zainteresowane projektem firmy mogą kontaktować się z fundacją. Szczegółowe informacje dostępne na stronie poradnik.kompasngo.pl.

PRoto.pl jest patronem medialnym projektu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin