.

Ruszył challenge #WskażKierunek Fundacji Pro NGO

dodano: 
09.08.2021
komentarzy: 
0

Fundacja Pro NGO razem z Jaśkiem Melą zainicjowała aktywność w mediach społecznościowych #WskażKierunek. Internauci mają zrobić zdjęcie bądź nagrać film, w który wskazują kierunek. Interpretacja idei wskazywania kierunku jest dowolna, wskazywać kierunek można na różne sposoby.

Celem akcji jest wsparcie inicjatywy Kompas NGO. Kompas to platforma, która ma służyć organizacjom pozarządowym w całej Polsce głównie w poszukiwaniu partnera biznesowego do realizacji projektów. Ma być też miejscem, w którym organizacje będą mogły wymieniać się doświadczeniem, czerpać inspiracje i zdobywać wiedzę, by wzmocnić swoje działania. Jak wyjaśnia fundacja, dzięki Kompasowi internauci mogą wskazać organizacjom kierunek rozwoju i pomóc najbardziej potrzebującym. Osoby biorące udział w wyzwaniu przekazują dowolną kwotę na tę inicjatywę.

„Fundacja Pro NGO na co dzień stara się pomagać organizacjom pozarządowym, tym razem chcemy w te działania zaangażować wszystkich, każdą osobę, która jest wokół nas. Chcemy stworzyć razem coś wielkiego, co zmieni życie najbardziej potrzebujących i wpłynie na nasze otoczenie. Chcemy zwrócić uwagę środowiska na problem, który nie jest dostrzegany, a często bagatelizowany. Fundacje, stowarzyszenia, OSP, Koła Gospodyń i inne organizacje – robią dużo dobrego, ale czy staramy się im w tym pomóc? Czy doceniamy ich wysiłek, zauważamy problemy, z którymi się borykają? Fundacja Pro NGO chce to zmienić. Dlatego powstał ten challenger, by dać organizacjom narzędzie, które pomoże im rozwinąć skrzydła” – mówi Grzegorz Ludwin, prezes Fundacji Pro NGO.

Jak wziąć udział w zabawie?

1. Zrobić zdjęcie lub nagrać film, na którym wskazuje się kierunek (np. inspiracji, rozwoju, problemu, działań).

2. Opublikować zdjęcie/film na swojej tablicy Facebook/Linkedin, a w opisie:
     – dodać #WskażKierunek #WspólniePomagamy
     – nominować co najmniej trzy kolejne osoby do wyzwania

3. Wykonać przelew na dowolną kwotę (na nr konta: BNP Paribas 23 1600 1462 1894 0271 8000 0002 lub za pośrednictwem Zrzutki https://zrzutka.pl/prongo).

PRoto.pl jest patronem medialnym projektu Kompas NGO.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin