Ruszyły zgłoszenia do konkursu na Raporty Społeczne

dodano: 
04.07.2017
komentarzy: 
0

Do 31 lipca potrwa nabór na najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Zgłoszenia do 11. edycji konkursu, organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte, można zamieszczać na stronie inicjatywy. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs ma podkreślać znaczenie raportowania pozafinansowego oraz wskazywać dobre praktyki w tym zakresie. Celem jest również zwiększenie transparentności działań organizacji i podejmowania dialogu z interesariuszami. Zgłoszone i nagrodzone raporty mają stanowić także źródło inspiracji co do tego, w jaki sposób konstruować sprawozdania pozafinansowe – szczególnie w perspektywie obowiązującego od 2017 roku obowiązkowego raportowania niefinansowego obejmującego największe firmy w Polsce.

Jury eksperckie spośród zgłoszonych raportów wybierze najlepsze w kategoriach: nagroda główna oraz nagroda za najlepszy debiut; zadecyduje także o wyróżnieniach. Najlepsze raporty wskażą również dziennikarze (w tym: redaktor naczelna PRoto.pl Joanna Jałowiec) i internauci.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, zostanie przyznana również dodatkowa nagroda Ministra Rozwoju.

Ogłoszenie wyników nastąpi na początku października.

„Udział w konkursie pozwala na szerszą komunikację wydanego raportu, a przez to na informowanie swoich interesariuszy o zaangażowaniu społecznym, środowiskowym czy dotyczącym ładu organizacyjnego. Zachęcam więc do udziału w konkursie Raporty Społeczne - pierwszym takim konkursie w Polsce, który ocenia sposób ujawniania danych niefinansowych” – komentuje Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu korzysta z danych Instytutu Monitorownia Mediów.

(mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin