Ruszyły zgłoszenia do raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”

dodano: 
27.11.2018
komentarzy: 
0

Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło nabór zgłoszeń do przeglądu CSR – raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”. To już 17 edycja publikacji, której główną część stanowi opis działań i inicjatyw firm z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Do raportu można zgłaszać praktyki nowe, czyli działania realizowane w 2018 roku, które nie były dotąd publikowane w raportach FOB, oraz praktyki długoletnie, które wcześniej opisano przynajmniej raz w wydanych raportach i które były kontynuowane w tym roku. W poprzedniej edycji blisko 180 firm zgłosiło ponad 1000 praktyk. Raport wydawany jest przez FOB od 2002 roku.

„Rozpoczęliśmy bardzo ważny i wyczekiwany przez wiele firm proces naboru działań CSR do jedynej w Polsce tak kompleksowej publikacji, podsumowującej odpowiedzialne społecznie działania biznesu. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania aktywności CSR-owych. Firmy mogą rejestrować swoje praktyki przez sześć tygodni” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zdaniem pomysłodawców projektu ważnym aspektem prowadzenia działań społecznie odpowiedzialnych jest ich komunikacja. Jak twierdzą, raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” pozwala firmom dołączyć do grona organizacji upowszechniających działania społeczne, środowiskowe czy też dotyczące ładu organizacyjnego. Publikacja jest dystrybuowana do biznesu, mediów, administracji publicznej, studentów i wykładowców czy organizacji pozarządowych, dzięki czemu firma może swoimi praktykami inspirować kolejne podmioty oraz stworzyć szanse na nawiązanie współpracy – czytamy w informacji prasowej.

Raport zostanie opublikowany w wersji drukowanej oraz cyfrowej. Wszystkie działania w nim zawarte zostaną także umieszczone w wyszukiwarce dobrych praktyk w portalu odpowiedzialnybiznes.pl, gdzie obecnie znajduje się ponad 3500 przykładów takich działań.

Inicjatywy oraz projekty ujęte w raporcie zostaną (podobnie jak w poprzednich edycjach) pogrupowane według siedmiu obszarów zgodnych z normą ISO 26000: ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, prawa człowieka, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Nie ma ograniczeń co do liczby przesłanych praktyk, a zgłoszenie oraz publikacja są bezpłatne. Warunkiem ich zakwalifikowania jest zgodność z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu, ale ostatecznej weryfikacji dokonuje komitet merytoryczny złożony z przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu pod przewodnictwem dyrektorki generalnej.

Rejestracji zgłoszeń można dokonywać do 9 stycznia 2019 roku przez formularz dostępny na stronie.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu ogłosi raport podczas konferencji, która odbędzie się 28 marca 2019 roku. (bm)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin