.

 

Rzecznik prasowy Lasów Państwowych zwolniony

dodano: 
02.02.2024
komentarzy: 
0

Dotychczasowy rzecznik prasowy Lasów Państwowych Michał Gzowski został zwolniony „w trybie dyscyplinarnym” – przekazuje portal wydarzenia.interia.pl. Dyrekcja generalna Lasów Państwowych poinformowała źródło, że „środa była ostatnim dniem rzecznika w pracy” – czytamy.

Gzowski funkcję rzecznika pełnił od 2021 roku. Jest politykiem partii Suwerenna Polska. W przeszłości był szefem gabinetu politycznego ministra środowiska Michała Wosia. Działał również jako doradca Zbigniewa Ziobry – dowiadujemy się. 

Źródło nazywa Gzowskiego „szarą eminencją Lasów Państwowych”. „Wiele ważnych decyzji związanych z działaniem organizacji zapadało właśnie z udziałem polityka” – czytamy. 

Jak czytamy, autor artykułu Dawid Serafin podkreśla, że Gzowski stał się bardziej rozpoznawalny, kiedy media ujawniły, że „syn Radosława Liszewskiego, lidera zespołu Weekend, otrzymał posadę w Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych”. „Zatrudnienie zbiegło się w czasie z koncertem wokalisty na weselu Gzowskiego”.

Syn Liszewskiego miał odpowiadać za „tworzenie postów na Facebooka, tworzenie treści promocyjnych czy robienie zdjęć podczas imprez okolicznościowych”. „Zarówno dyrekcja generalna, jak i podległe im 17 dyrekcji regionalnych i setki nadleśnictw mają w swoich strukturach stanowiska rzeczników prasowych” – podkreśla Serafin. Zwraca uwagę, że to właśnie oni powinni odpowiadać za „promocyjno-medialną działkę” – czytamy dalej.

Źródło podkreśla, że Gzowski od miesięcy nie chciał odpowiadać na pytania w sprawie przedstawianych przez niego rozliczeń dotyczących korzystania z samochodu służbowego. Przedstawiciele dyrekcji generalnej odpowiedzieli portalowi wydarzenia.interia.pl „kilkanaście dni temu”.  Przekazali, że nie są w stanie udzielić oczekiwanych informacji, ponieważ sprawa jest przedmiotem „wewnętrznej procedury kontrolnej”. 

PRoto.pl kontaktowało się z Lasami Państwowymi w celu zdobycia informacji dotyczących zwolnienia Gzowskiego. Organizacja potwierdziła, że 31 stycznia 2024 roku zakończyła współpracę z dotychczasowym rzecznikiem prasowym. Poinformowała także, że w „Lasach Państwowych trwa obecnie szeroka wymiana kadr, m.in. na stanowiskach dyrektorów regionalnych”, a „reorganizacja czeka również Dyrekcję Generalną”. Dowiedzieliśmy się, że „w oczekiwaniu na docelowe rozwiązania” obowiązki rzecznika prasowego pełni Rafał Zubkowicz. (an)

Źródło:

wydarzenia.interia.pl, Szara eminencja Lasów Państwowych traci posadę. To polityk Suwerennej Polski, Dawid Serafin, 31.01.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin