.

Snapchat notuje straty na giełdzie

dodano: 
25.05.2022
komentarzy: 
0

Kurs Snapa, spółki, która stworzyła aplikację Snapchat, załamał się we wtorek 24 maja 2022 roku po prezentacji wyników finansowych – opisuje serwis money.pl.

Dalej czytamy, że spadek odczuły także inne platformy społecznościowe takie jak: Facebook (-9,96 proc.), Twitter (-3,88 proc.) oraz Pinterest (-26,89 proc.). Źródło zauważa, że takiej regresji w branży technologicznej dawno nie było.

Akcje Snapa staniały o 40,68 proc., co jest największym jednodniowym spadkiem w historii tej spółki notowanej na giełdzie od 2017 roku – podaje źródło.

Jak przekazuje money.pl, jest to reakcja inwestorów na słowa CEO Snapa, Evana Spiegela, który dzień wcześniej ostrzegł, że spółka prawdopodobnie nie osiągnie przychodów i zysków prognozowanych na obecny kwartał.

Czytamy, że właściciel Snapchata ma także zmniejszyć skalę zatrudnienia, tłumacząc to rosnącą inflacją, stopami procentowymi, problemami z łańcuchami dostaw i wojną w Ukrainie.

Źródło przypomina też, że w lutym 2022 roku Facebook po raz pierwszy w historii zanotował spadek średniej dziennej liczby użytkowników. Prognoza od Snapa to kolejne w tym roku wydarzenie, które stawia pod znakiem zapytania kondycję platform społecznościowych – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

money.pl, Snapchat załamał się na giełdzie, traci też Facebook. To efekt jednej informacji, 24.05.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin