.

Startuje 10 edycja konkursu „Pióro odpowiedzialności”

dodano: 
16.01.2020
komentarzy: 
0

Rozpoczęła się 10 edycja konkursu „Pióro odpowiedzialności”, skierowanego do dziennikarzy i ekspertów, piszących na temat odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Jego organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB).

Czytaj także: „5 lat Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce” – Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczyna kampanię informacyjną

„Konkurs »Pióro odpowiedzialności« daje możliwość docenienia dziennikarzy i ekspertów CSR podejmujących ważne społecznie i środowiskowo tematy. Trudno przecenić znaczenie budowania świadomości zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu, współpracy w tym zakresie, również indywidualnej odpowiedzialności każdego z nas. Publikacje, które oceniamy w naszym konkursie popularyzują te zagadnienia, edukacja jest w końcu kluczem do zmiany postaw i wspiera pożądane zmiany w biznesie” – mówi Marzena Strzelczak, przewodnicząca jury konkursu i dyrektorka generalna FOB.

Artykuły muszą być opublikowane w 2019 roku i poruszać kwestie CSR-u lub zrównoważonego rozwoju. Zgłoszenia można przesyłać w trzech kategoriach:

artykuł prasowy (napisany przez dziennikarza, opublikowany w mediach elektronicznych lub drukowanych)

artykuł ekspercki (napisany przez eksperta, opublikowany w mediach elektronicznych lub drukowanych)

artykuł tematyczny „odpowiedzialna konsumpcja i produkcja” (napisany przez dziennikarza lub eksperta, opublikowany w mediach elektronicznych lub drukowanych)

Zweryfikowane artykuły oceni jury, w skład którego wchodzą dziennikarze, publicyści, naukowcy oraz przedstawiciele FOB. Punkty będą przyznawane za: zgodność pracy z celem i tematyką konkursu, walory merytoryczne, kompletność i rzetelność informacji, styl, kreatywność i innowacyjność.

statuetka

Statuetka

W każdej z kategorii przyznana zostanie nagroda główna lub nagroda specjalna. Jury może także przyznać wyróżnienie.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 16 kwietnia 2020 roku podczas 8 Targów CSR, które odbędą się w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Więcej szczegółów dostępne na stronie. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin