.

Sztuczna inteligencja na LinkedInie pomoże ulepszyć profil?

dodano: 
16.03.2023
komentarzy: 
0

Na początku marca 2023 roku LinkedIn poinformował, że wprowadza artykuły oparte na sztucznej inteligencji. Teraz serwis dodaje kolejne narzędzie, które będzie pomagać użytkownikom ulepszyć profil przy pomocy AI.

Użytkownik otrzyma sugestie, co zrobić, aby jego profil się wyróżniał. Narzędzie zidentyfikuje również najważniejsze umiejętności i pozycje w „Doświadczeniu”.

LinkedIn zapewnia, że zachowana zostanie autentyczność, ponieważ narzędzie będzie korzystać tylko z informacji umieszczonych na profilu danego użytkownika. Zasugerowaną treść będzie można edytować. Narzędzie zostanie wkrótce udostępnione użytkownikom LinkedIn Premium.

Źródło: linkedin.com

Dodatkowo, serwis testuje też narzędzie do opisywania stanowisk oparte na sztucznej inteligencji, które ma przyspieszyć i ułatwić cały proces. Użytkownik, który chce umieścić ofertę pracy, powinien podać podstawowe informacje, w tym stanowisko i nazwę firmy. Narzędzie wygeneruje sugerowany opis stanowiska, który można będzie przejrzeć i edytować.

LinkedIn uruchamia również ponad 100 kursów o sztucznej inteligencji, dostępnych bezpłatnie dla wszystkich członków serwisu do 15 czerwca 2023 roku. (bs)

Źródło:

linkedin.com, Unlock Opportunities and Elevate your Career with the Power of AI, 15.03.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin