Targi CSR już 16 kwietnia. Trwają zgłoszenia wystawców!

dodano: 
17.01.2020
komentarzy: 
0

8 edycja Targów CSR – największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności i zrównoważonemu rozwojowi, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbędzie się 16 kwietnia 2020 roku w Warszawie.

Trwa rejestracja wystawców: firm, organizacji, instytucji, które chcąc zaprezentować i zakomunikować swoje działania i osiągnięcia w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.

Targi CSR pozwalają na przedstawienie własnej działalności z perspektywy dobrych praktyk, innowacyjnych rozwiązań, produktów oraz usług, rozwijanej współpracy sektorowej czy międzysektorowej oraz wartości wprowadzanych w działanie. Wydarzeniu towarzyszy część konferencyjna, pod hasłem „Środowisko! biznesowe i naturalne”. Wystawcy zyskują możliwość zorganizowania panelu czy debaty, aby kontynuować poruszane przez organizację tematy z zakresu CSR czy zrównoważonego rozwoju.

Poprzednia edycja targów, organizowana w 2018 roku, przyciągnęła 2500 zwiedzających, a swoje działania prezentowało 77 wystawców. Były wśród nich firmy realizujące dobre praktyki CSR (zarówno duże, średnie, jak i małe, w tym start-upy), firmy oferujące produkty i usługi wspierające działalność z zakresu odpowiedzialnego biznesu (np. inicjatywy skierowane do pracowników, rozwiązania i technologie prośrodowiskowe, raportowanie niefinansowe), organizacje pozarządowe, które chcą rozwijać współpracę z sektorem prywatnym, organizacje branżowe i izby handlowe, pokazujące temat zrównoważonego rozwoju w kontekście wyzwań reprezentowanego przez nie środowiska, a także uczelnie i instytucje, realizujące programy nauczania, akcje i kampanie CSR-owe.

Wydarzenie będzie przestrzenią wymiany wiedzy i doświadczeń, spotkaniem przedstawicieli różnych branż i sektorów. Forum Odpowiedzialnego Biznesu zaprasza do udziału w wydarzeniu także firmy, organizacje i instytucje. Rola wystawcy umożliwia dołączenie do podmiotów aktywnie komunikujących swoje zaangażowanie na rzecz społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju.

Rejestracja wystawców odbywa się przez formularz dostępny na stronie.

„Każda organizacja ma własną, unikalną historię do opowiedzenia, dzieląc się swoimi wartościami, wiedzą  i doświadczeniem z otoczeniem. Chcemy,  by Targi były przestrzenią historii,  które dotyczą zaangażowania  społecznego i środowiskowego. Pokazujących udział organizacji w tak potrzebnej i oczekiwanej zmianie otaczającego nas świata, w skali lokalnej, ogólnopolskiej czy globalnej” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. „Rok 2020 to także jubileusz 20-lecia istnienia naszej organizacji. Targi zainaugurują obchody. Mamy nadzieję, że odbędą się w jak największym gronie wystawców i zwiedzających, ludzi, firm, organizacji oraz instytucji, dzięki którym inaczej dziś patrzymy na odpowiedzialność biznesu w Polsce” – dopowiada.

Część wystawowa 8 Targów CSR, podobnie jak część konferencyjna, towarzysząca wydarzeniu, będzie odbywać się w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny dla wszystkich zwiedzających, zatem na stoisko wystawcy zapraszają szerokie grono swoich interesariuszy, w tym klientów, obecnych i potencjalnych pracowników, społeczności lokalne, media czy organizacje pozarządowe. To moment na rozmowę o ważnych z perspektywy firmy, organizacji czy instytucji celach, a także na zdobycie informacji zwrotnej od otoczenia, w którym się funkcjonuje. Targi CSR to także okazja do networkingu, nawiązania partnerstw, a także inauguracji ważnych inicjatyw.

Podczas wydarzenia odbędzie się także premiera raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”. Stanowi on przegląd inicjatyw z zakresu społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju, publikowany corocznie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin