.

TikTok chce przełamywać barierę językową

dodano: 
21.07.2022
komentarzy: 
0

TikTok rozwija tłumaczenia, by usprawnić komunikację między użytkownikami z różnych stron świata. Serwis w lipcu 2022 roku ogłosił wprowadzenie nowych narzędzi do napisów i tłumaczeń.

Jak zapowiada serwis, najnowsze aktualizacje obejmują automatycznie generowane napisy, tłumaczenia napisów i opisów filmów oraz tłumaczenia naklejek tekstowych.

TikTok w 2021 roku umożliwił twórcom dodawanie napisów, by ich filmy były łatwiej dostępne dla odbiorców. Teraz platforma wprowadza nowe narzędzia do napisów i tłumaczeń, które mają zniwelować barierę językową i sprawić, że różnorodne treści z całego świata dotrą do większej grupy odbiorców.

Użytkownicy TikToka będą mogli włączyć automatyczne napisy do interesujących ich filmów. Co więcej, pojawi się możliwość przetłumaczenia załączonych do filmu napisów. Serwis wprowadzi też tłumaczenia naklejek tekstowych.

Jak przekazuje serwis, początkowo aktualizacja obejmie wybrane języki – m.in. angielski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski, koreański, indonezyjski, mandaryński czy turecki – a w kolejnych miesiącach będzie rozszerzana o kolejne. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin