.

 

TikTok rozbudowuje strategię egzekwowania zasad społeczności

dodano: 
22.03.2023
komentarzy: 
0

TikTok poinformował, że 21 kwietnia 2023 roku wejdą w życie nowe zasady społeczności w serwisie. Jak czytamy, mają one ułatwić zrozumienie, jakie materiały mogą być publikowane na platformie. Dodatkowo będą miały one usprawnić pracę moderatorów treści oraz zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników aplikacji.

Zmiany dotyczą podejścia do treści tworzonych lub modyfikowanych przez sztuczną inteligencję, zaktualizowania zasad chroniących przed mową nienawiści oraz uszczegółowienia działań moderatorów w zakresie ochrony integralności obywatelskiej i wyborczej, w tym podejścia do kont rządowych, polityków i partii politycznych.

Najnowsza aktualizacja zasad społeczności rozszerza strategię egzekwowania reguł obowiązujących na platformie przez:

dostarczanie informacji na temat działań, które TikTok podejmuje wobec kont naruszających zasady i użytkowników, którzy zakładają nowe konta w celu omijania przepisów,

objaśnianie kwestii związanych z interesem publicznym,

przekazywanie szczegółów dotyczących tego, w jaki sposób TikTok wykorzystuje narzędzia takie jak: etykiety informacyjne, ostrzeżenia oraz funkcje, które wymagają od użytkowników wyrażenia zgody na wyświetlenie potencjalnie wrażliwej treści.

Jak się dowiadujemy, w ciągu najbliższych miesięcy zostaną przeprowadzone dodatkowe szkolenia dla moderatorów TikToka, które pomogą im w skutecznym egzekwowaniu zaktualizowanych standardów. (bs)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin