.

 

TikTok będzie promować treści naukowe

dodano: 
03.04.2024
komentarzy: 
0

2 kwietnia 2024 roku TikTok poinformował, że uruchamia kanał STEM (z ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics) w Europie. Nowa zakładka będzie poświęcona treściom związanym z edukacją i nauką, m.in. z takimi dziedzinami jak technologia, inżynieria czy matematyka. 

Nowa karta ma nie tylko ułatwiać użytkownikom wyszukiwanie wybranych treści, lecz także łączyć internautów pasjonujących się podobnymi zagadnieniami. 

Rozwiązanie miało premierę w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu w USA nastąpił 24-procentowy wzrost liczby publikacji oscylujących wokół tematyki edukacyjnej. Co więcej, 1/3 nastolatków na TikToku korzysta z funkcji STEM przynajmniej raz w tygodniu. W ciągu ostatnich kilku lat opublikowano niemal 15 mln filmów związanych z tematyką dostępną w tej zakładce.

Opcja ma być dostępna od 2 kwietnia 2024 roku w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Użytkownicy z Europy będą mogli używać karty dopiero w nadchodzących tygodniach. 

Korzystanie z funkcji STEM ma być możliwe po kliknięciu w specjalny przycisk widoczny obok karty „Dla Ciebie”. Zakładka ma zawierać treści w języku angielskim, z możliwością włączenia automatycznego tłumaczenia w formie napisów. Translacja publikowanych materiałów ma być kontrolowana przez dwie niezależne organizacje.

Wszystkim użytkownikom TikToka poniżej 18 roku życia STEM zostanie wyświetlony automatycznie. Domyślne ustawienia będzie można modyfikować w aplikacji. Pełnoletni użytkownicy uzyskają możliwość włączenia nowej opcji przez kliknięcie w „preferencje dotyczące treści” znajdujące się w ustawieniach. 

Warunkiem opublikowania materiału w zakładce STEM ma być jego zatwierdzenie przez odpowiednie instytucje. Treści będą musiały zostać zaakceptowane przez Common Sense Networks i Poynter Institute – organizacje, z którymi TikTok rozszerzył dotychczasową współpracę. Dzięki współdziałaniu z tymi organami w tej zakładce mają pojawiać się tylko wiarygodne i wysokiej jakości treści. (an)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin