Trwa głosowanie internautów na raporty zrównoważonego rozwoju

dodano: 
08.09.2021
komentarzy: 
0

Do 20 września 2021 roku internauci mogą oddawać głosy w 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju (wcześniej: Konkursu Raporty Społeczne), organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte. Zainteresowani mogą głosować na trzy najlepsze raporty spośród 55 projektów z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju.

Głosowanie odbywa się przez stronę, a wszystkie publikacje dostępne są na w Bibliotece Raportów.  

Aby zagłosować, należy wskazać w formularzu trzy raporty, a także określić reprezentowaną grupę interesariuszy. Później trzeba wpisać swój adres e-mail, który jest niezbędny do weryfikacji – głos zostanie zapisany w systemie dopiero po jego potwierdzeniu przez kliknięcie w link przesłany na podany adres e-mail. Takie działanie gwarantuje oddanie ważnego głosu.

W konkursie przyznawane są nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Celem inicjatywy jest upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. W konkursie mogą brać udział zarówno firmy, jak i organizacje, które publikują raporty ze swojej aktywności we wskazanych obszarach.

„Głosowanie internautów to ważny etap Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Czas włączenia szerokiego grona interesariuszy raportujących organizacji i zarazem możliwość przekazania zainteresowania i poparcia niefinansowej działalności firm i organizacji uczestniczących w Konkursie. To także dobra okazja, aby w ogóle lepiej przyjrzeć się procesowi raportowania niefinansowego, dowiedzieć się więcej o działalności konkretnych podmiotów i realizowanych przez nie działaniach, szukać możliwości współpracy czy stać się beneficjentem prowadzonych akcji” –  mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Oprócz nagrody internautów w konkursie zostaną przyznane także: nagroda główna „najlepszy raport zintegrowany”, nagroda główna „najlepszy raport zrównoważonego rozwoju”, najlepszy debiut, nagroda Giełdy Papierów Wartościowych, nagroda Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej oraz wyróżnienia. Laureatów pozostałych nagród wyłoni złożone z ekspertów jury.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku 2021 roku.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin