.

 

Wiceprezes ds. komunikacji odwołana w Enerdze

dodano: 
01.02.2024
komentarzy: 
0

Trwają zmiany w zarządzie w grupie Energa, należącej do Orlenu – podaje businessinsider.com.pl. Jak czytamy, została odwołana wiceprezes Adrianna Sikorska, która była odpowiedzialna w spółce za komunikację, sponsoring i marketing.

„Rada Nadzorcza podjęła uchwałę o odwołaniu z dniem 31 stycznia 2024 roku ze składu zarządu spółki VII kadencji Pani Adrianny Sikorskiej, pełniącej funkcję wiceprezesa zarządu Energi” – źródło przywołuje treść oficjalnego komunikatu spółki.

Jak się dowiadujemy, obecnie do składu zarządu spółki energetycznej należą trzy osoby zamiast czterech. 

Firma Energa jest trzecim pod względem wielkości operatorem systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii i trzecim co do wielkości sprzedawcą energii elektrycznej do odbiorców końcowych. Od kwietnia 2020 roku Energa jest kontrolowana przez grupę kapitałową Orlen, która ma 90 proc. udziałów – informuje źródło. 

Jak czytamy dalej, Adrianna Sikorska została wiceprezesem 17 grudnia 2019 roku. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie informacji, analiz i bezpieczeństwa. Od 2016 do 2019 roku pracowała w Grupie Kapitałowej PKN Orlen, gdzie obejmowała stanowiska zarządcze i kierownicze. W latach 2013-2016 prowadziła działalność konsultingową, w której zajmowała się wykrywaniem nieprawidłowości w biznesie i ich eliminacją. Z kolei w latach 2007-2013 była ekspertką CBA ds. analiz gospodarczych, a od 1993 roku pełniła funkcje specjalistyczne i eksperckie w policji. Ukończyła studia podyplomowe Executive MBA w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Warszawie, Politechniki Lubelskiej oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – przekazuje źródło. (af)

Źródło:

businessinsider.com.pl, Zmiany w zarządzie energetycznej spółki. Jest odwołanie, 31.01.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin