.

Trwają zgłoszenia do II edycji konkursu Pomagaj z Pasją!

dodano: 
27.07.2021
komentarzy: 
0

Trwają zgłoszenia firm do udziału w II edycji konkursu Pomagaj z Pasją, którego organizatorem jest Fundacja Pro NGO. Projekt daje firmom możliwość realizacji celów CSR, employerbrandingowych oraz działań wizerunkowych. Inicjatywa ma charakter ogólnopolski, a jej celem jest zachęcanie biznesu do zaangażowania charytatywnego.

Biorąc udział w konkursie, firmy i korporacje mogą wesprzeć bliskie im organizacje pozarządowe, a jednocześnie – angażować i intergować pracowników. Projekt jest skierowany zarówno do małych firm, jak i dużych korporacji. Konkurs jest – jak określają organizatorzy – „gotową akcją CSR, angażującą pracowników, rozładowującą stres, promującą aktywność społeczność firmy oraz integrującą wolontariuszy w słusznym celu”.

Firmy, które biorą udział w akcji, otrzymują komplet materiałów informacyjnych, doradztwo oraz prowadzenie w projekcie, dzięki czemu zmniejsza się znacznie zaangażowanie firmy. Co więcej, uczestnicząc w akcji, firmy tworzą materiały takie jak zdjęcia czy filmy, które mogą wykorzystać w komunikacji, mogą także „pochwalić się” zebranymi przez pracowników środkami oraz liczbą wspartych organizacji pozarządowych.

W I edycji konkursu, która zaczęła się w 2020 roku, tysiące pracowników zaangażowały się w wolontariat pracowniczy w zupełnie nowej formule. „Uczestnicy w bezpieczny sposób, w zaciszu swojego domu mogli tworzyć dzieła sami lub z rodzinami, czerpiąc satysfakcję z niesienia pomocy” – wyjaśniają organizatorzy.

Fundacja po sukcesie I edycji postanowiła kontynuować realizację projektu. Tym razem organizator przygotował pakiety rabatowe oraz nagrodę specjalną. Jak przekazuje Fundajca Pro NGO, firma, która zgłosi swój udział do końca lipca 2021 roku, zyska możliwość wygrania spotkania online dla pracowników swojej firmy z wyjątkowym gościem – Jaśkiem Melą.

„Za sukcesem minionej edycji stoją ludzie: Uczestnicy, Członkowie Jury, Przedstawiciele firm oraz Zespół Fundacji. Idea konkursu oraz jego przyjemna formuła sprawiły, że wszystkie powyższe grupy z niezwykłą energią zaangażowały się w projekt. W nadchodzącej edycji planujemy dotrzeć jeszcze dalej, skalując pomoc niesioną organizacjom pozarządowym w całej Polsce!” – mówi Grzegorz Ludwin, prezes Fundacji Pro NGO.

W ramach podsumowania I edycji konkursu powstał raport, który można pobrać bezpłatnie ze strony Pomagaj z Pasją. Wszystkie informacje dotyczące projektu oraz zapisów znajdują się na stronie.

PRoto.pl jest partnerem medialnym inicjatywy. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin