Trwają zgłoszenia do konkursu na najlepsze raporty zrównoważonego rozwoju

dodano: 
21.07.2021
komentarzy: 
0

Do 9 sierpnia trwają zgłoszenia do konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmę Deloitte. W tym roku odbywa się 15. edycja konkursu na raporty najlepiej przedstawiające działania organizacji w obszarze odpowiedzialności za środowisko i społeczeństwo. Przy okazji jubileuszowej edycji zmieniono nazwę inicjatywy, która dotychczas znana była jako Konkurs Raporty Społeczne.

Konkurs jest skierowany do wszystkich organizacji (m.in. przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, jednostek sektora finansów publicznych, jednostek administracji publicznej czy szkół wyższych) z siedzibą w Polsce, które wydały raporty w języku polskim obejmujące działania za rok 2020. Jego celem jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania pozafinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie.

Zwycięzców nagród głównych wyłania jury eksperckie, w skład którego wchodzą specjaliści z dziedziny ekonomii, ochrony środowiska, spraw społecznych i CSR.

„Niecierpliwie czekamy na jubileuszową edycję konkursu. Jesteśmy w trakcie istotnych zmian w rozumieniu roli raportowania, jego wpływu  na sposób prowadzenia biznesu, jego oddziaływania na otoczenie i środowisko. Niedawna publikacja przez Komisję Europejską projektu nowej dyrektywy dotyczącej Corporate Sustainability Reporting jak również zmiany zachodzące w regulacjach w sektorze ubezpieczeniowo-bankowym zdecydowanie wzmacniają ten trend” – mówi Marzena Strzelczak, prezeska i dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zgłoszenia można przesyłać do 9 sierpnia 2021 roku przez stronę. Udział w konkursie jest bezpłatny.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu.

 

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin