.

Trwają zgłoszenia do konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”

dodano: 
29.07.2022
komentarzy: 
0

16. edycja konkursu „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” trwa. Przyjmowane są zgłoszenia, z których wyłonione zostaną najlepsze sprawozdania z zakresu odpowiedzialności biznesu, zrównoważonego rozwoju oraz raportów zintegrowanych.

W konkursie organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte nagradzane są najlepiej sporządzone raporty prezentujące wpływ przedsiębiorstw na środowisko i społeczeństwo. Projekt ma na celu upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. Wyróżnienia zdobywają te przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą działalność, uwzględniając interes społeczeństwa i środowiska, lecz także potrafią w jasny, przejrzysty i wiarygodny sposób przedstawić swoje dokonania w publikowanych raportach.

Udział w konkursie mogą wziąć firmy, organizacje i instytucje, które wydały opublikowane w języku polskim raporty ESG, CSR, wpływu lub raporty zintegrowane za rok 2021.

Nagrody dla firm przyznane zostaną w kategoriach: najlepszy raport zrównoważonego rozwoju, najlepszy raport zintegrowany, najlepszy debiut. Zgłoszony raport także zdobyć nagrodę internautów, która jest przyznawana w wyniku głosowania online. Raporty organizacji pozabiznesowych mogą z kolei zostać nagrodzone w kategoriach nagroda główna i najlepszy debiut.

„Raportowanie kwestii niefinansowych nabiera coraz większego znaczenia, rośnie także grono podmiotów obejmowanych obowiązkami sprawozdawczości w tym zakresie. Tym bardziej warto wskazywać dobre praktyki i motywować rynek do przykładania większej uwagi do raportowania ESG, które jest jednym z kluczowych elementów komunikacji firm i organizacji stawiających na CSR i zrównoważony rozwój.  Dlatego zachęcam do wzięcia udziału w konkursie, dzięki któremu razem możemy działać na rzecz popularyzacji tej tematyki w Polsce” – komentuje Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 września 2022 roku, a głosowanie internautów rozpocznie się 15 września 2022 roku. Nagrodzone raporty zostaną ogłoszone podczas gali w listopadzie 2022 roku.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia należy przesyłać przez stronę.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin