.

 

Turcja zadowolona z efektów działań promocyjnych

dodano: 
17.11.2023
komentarzy: 
0

W tym roku Turcję odwiedziło ponad 45 mln turystów, którzy zostawili w tym państwie 42 mld dol. To efekt działań  Agencji Promocji i Rozwoju Turystyki, która w tym roku promowała kraj na prawie 200 rynkach – podaje turystyka.rp.pl. 

Minister kultury i turystyki Turcji Mehmet Nuri Ersoy podkreślił, że państwo znalazło się w gronie kierunków, które promują się najbardziej efektywnie i intensywnie na świecie – przekazuje źródło za gazetą „Daily Sabah”. 

Źródło informuje, że środki finansowe resortu na przyszły rok mają wynieść prawie 39 mld lir tureckich, czyli około 1,36 mld dol. Na budżet bieżący ma zostać przeznaczonych niecałe 27 mld lir, natomiast pozostałe 12 mld mają stanowić inwestycje.

Ersoy podał, że gdyby zestawić obecne zyski Turcji z tymi z 2017 roku, to wzrost wyniósłby 55 proc. – informuje źródło, powołując się na turecki portal turizmgunlugu.com.

Jak czytamy dalej, głównymi założeniami resortu są włączenie w system turystyczny każdego tureckiego miasta oraz rozwinięcie ruchu przyjazdowego – tak, by turyści pojawiali się w kraju przez cały rok. (an)

Źródło:

turystyka.rp.pl, Turcja promuje swoją turystykę na 200 rynkach. Minister: To się opłaca, 17.11.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin