.

Turysta pozwał włoski hotel, bo nie wyglądał tak jak na zdjęciach

dodano: 
03.08.2022
komentarzy: 
0

Włoski turysta, który zarezerwował hotel w Apulii, a po przyjeździe zmierzył się z rozczarowaniem, pozwał obiekt i wygrał – opisuje polsatnews.pl.

Jak czytamy, cztery lata temu podróżujący mężczyzna wybrał się do zarezerwowanego wcześniej hotelu we włoskim regionie Apulia, w miejscowości Vieste. Z wyprzedzeniem zapłacił za pobyt 2250 euro – podaje źródło za agencją informacyjną Ansa.

Po przyjeździe okazało się, że wygląd miejsca odbiega od prezentowanego w ofercie. Czytamy, że w hotelu zamiast basenu był tylko płytki brodzik, a zapowiadana siłownia składała się tylko z bieżni ustawionej na słońcu. Rozczarowany turysta zdecydował się zrezygnować z pobytu, właściciel hotelu nie zgodził się jednak zwrócić mu pieniędzy.

Klient postanowił skierować sprawę do sądu – dowiadujemy się.

„Często zdarza się, że dajemy się oszukać przez idylliczne zdjęcia w miejscowościach turystycznych, które nie odpowiadają temu, co jest naprawdę” – źródło cytuje słowa prezesa organizacji obrony praw konsumentów. Codacons Marco Donzelli, czyli prezes organizacji, reprezentował turystę przed sędzią. Dalej czytamy też, że podkreślił on, że w takich sytuacjach klient może dochodzić swych praw.

Okazuje się, że po ponadtrzyletnim postępowaniu sędzia z Mediolanu orzekł, że hotel musi oddać niezadowolonemu klientowi całą sumę, a także pokryć koszty procesowe. (mb)

Źródło:

polsatnews.pl, Włochy. Rzeczywistość okazała się inna niż na zdjęciu w ofercie. Turysta poszedł do sądu, 03.08.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin