.

Unia Europejska nie będzie finansować działań szkodzących środowisku

dodano: 
05.07.2022
komentarzy: 
0

Nowe rozporządzenie Unii Europejskiej z czerwca 2022 roku zostało uzupełnione o zapis mówiący, że żadne działania finansowane z jej środków nie mogą pogarszać stanu środowiska i przyczyniać się do pogłębienia kryzysu klimatycznego – opisuje money.pl, powołując się na 300gospodarka.pl.

Wszystkie projekty będą dokładnie analizowane w celu sprawdzenia, czy nie są związane z wycinką drzew, jak w przypadku rewitalizacji rynku miejskiego w Leżajsku, na którą pieniądze zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

„Czy wiecie, że za to okrucieństwo w Polsce i za wiele innych podobnych »rewitalizacji« zapłacono z pieniędzy podatników UE? Jak to się ma do Waszych priorytetów klimatycznych?" – pyta w swoim wpisie na Twitterze dziennikarz, Wojciech Kość, oznaczając Komisję Europejską i jej Dyrekcję Generalną.

„Z tej perspektywy finansowej fundusze unijne nie będą wspierać nieprzyjaznych klimatowi rewitalizacji polskich miast i miasteczek. Zapraszamy do zapoznania się z przyjętą wczoraj umową partnerską” –  odpowiedziała Komisja Europejska na ten wpis, odsyłając do wspomnianego wcześniej rozporządzenia unijnego. (zd)

Źródło:

money.pl, Burza po rewitalizacji Leżajska. UE już nie chce finansować „betonozy”, 5.07.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin