W CNN zwolniono pracowników, którzy przyszli do biura niezaszczepieni

dodano: 
09.08.2021
komentarzy: 
0

Trzech pracowników CNN zostało zwolnionych, ponieważ przyszli do biura niezaszczepieni. Złamali tym samym zasady stacji – opisuje gazeta.pl.

Jak czytamy, prezes stacji telewizyjnej CNN, Jeff Zucker, przekazał, że firma „stosuje politykę zero tolerancji wobec niezaszczepionych osób, które łamią zasady”. CNN wymaga bowiem od pracowników bycia zaszczepionym, jeśli pracują w biurze lub w terenie albo z innymi pracownikami stacji. Za nieprzestrzeganie zasad grozi zwolnienie – czytamy. To spotkało trzy osoby z zespołu CNN.

W Stanach Zjednoczonych firmy mogą bowiem wymagać od pracowników zaszczepienia się przeciwko COVID-19 – podaje dalej źródło. Jak czytamy, wiele firm zapowiedziało już, że przy powrocie do pracy stancjonarnej będą wymagać od pracowników szczepienia. Takie zasady wprowadziły m.in. Facebook czy Google, a Delat oraz United Airlines od nowych pracowników wymagają dowodu szczepienia – podaje źródło. Czytamy także, że prezydent USA Joe Biden zdecydował, że pracownicy federalni muszą przedstawić dowód szczepienia, a jeśli odmówią, będą musieli poddać się testom na COVID-19 i nosić maseczki.

Źródło opisuje dalej, że CNN planowało, że od 7 września pracownicy wrócą do pracy w biurze, jednak pogarszająca się sytuacja epidemiczna, spowodowana przez nowe warianty koronawirusa, wymusi zmianę tych planów. (mb)

Czytaj także: Przekonać nieprzekonanych. O komunikacji szczepień przeciwko COVID-19

Źródło:

next.gazeta.pl, USA. CNN zwalnia pracowników, którzy przyszli niezaszczepieni do biura, Kacper Kolibabski, 07.08.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin