.

WhatsApp wprowadza nową funkcję dla biznesu

dodano: 
17.11.2022
komentarzy: 
0

Na WhatsAppie pojawi się nowa funkcja, mająca ułatwić komunikację pomiędzy firmami i ich klientami.

Serwis wprowadza możliwość wyszukiwania dużych firm bezpośrednio w aplikacji, dzięki której ludzie będą mogli łatwo rozpocząć rozmowę z interesującą ich marką. Firmy dzięki temu narzędziu mają ułatwić do siebie dostęp i pozwolić się odkryć klientom.

Whatsapp Business Search ma być „nowoczesną wersją książki telefonicznej”. Klienci będą mogli znaleźć w aplikacji markę, z którą chcą się skontaktować, i rozpocząć z nią rozmowę za pomocą jednego kliknięcia. Rozwiązanie może przydać się np. w przypadku zmiany lotu, rezerwacji hotelowej albo do zdobycia szerszych informacji o wyprzedaży.

WhatsApp wyjaśnia, że obecnie klienci oczekują łatwego sposobi kontaktu z firmami, a według badania zrealizowanego przez Kantar na zlecenie Mety, ponad 65 proc. osób woli używać komunikatorów zamiast e-maili czy kontaktu telefonicznego. Korzystanie z komunikatorów sprawia bowiem, że ludzie nie muszą sprawdzać skrzynki w oczekiwaniu na odpowiedź, a także mają większą śmiałość, by pytać o istotne dla nich sprawy. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin