.

Wojciech Jagielski AuTORytetem studentów dziennikarstwa

dodano: 
13.11.2014
komentarzy: 
0

Studenci dziennikarstwa z całej Polski zadecydowali o nadaniu tytułu AuTORytet Wojciechowi Jagielskiemu. Jest to najważniejsze wyróżnienie w Plebiscycie MediaTory – przyznawane za całokształt pracy dziennikarskiej. Nagrodzonych tym mianem cechuje rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy. Wręczenie statuetki oraz ogłoszenie laureatów w pozostałych ośmiu kategoriach odbędzie się podczas 8. Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory, 29 listopada 2014 roku w Krakowie.

Wojciech Jagielski – dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz. Obecnie współpracuje z Polską Agencją Prasową, BBC i LeMonde. Wcześniej, przez ponad 20 lat, wnikliwym reporterskim okiem przybliżał czytelnikom „Gazety Wyborczej” Azję Środkową, Zakaukazie, Kaukaz i Afrykę. W swoich książkach, opisując konflikty zbrojne, zawsze na pierwszym miejscu stawia bohatera, nie krwawe sceny, czy historie epatujące wojenną sensacją. Studenci docenili wieloletnią pracę dziennikarską Wojciecha Jagielskiego, wskazując go jako wzór do naśladowania, spełniający najwyższe standardy.  

To nie pierwsze wyróżnienie w Plebiscycie dla Wojciecha Jagielskiego.  2008 roku otrzymał tytuł TORpedy, a cztery lata później ObserwaTORa. Jest również laureatem takich wyróżnień jak: Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagroda Fundacji Pruszyńskich czy Nagroda im. Dariusza Fikusa. 

W tym roku do swoich wyróżnień doda po raz kolejny statuetkę, przyznawaną przez adeptów dziennikarstwa. Już 29 listopada, podczas Gali Finałowej Plebiscytu MediaTory, Wojciech Jagielski oficjalnie dołączy do grona studenckich AuTORytetów. 

Nagrodę - w powszechnym głosowaniu – przyznali studenci dziennikarstwa z 20 polskich uczelni. Na karcie do głosowania w pustym miejscu sami mogli wpisać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski autorytet. Mogli też też skorzystać z listy pomocniczych propozycji, które znajdowały się na karcie do głosowania. Od 2010 roku tytuł ten przyznawany jest nie za osiągnięcia w ostatnim roku, ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar.

W poprzednich latach wyróżnienie to otrzymali: ks. Adam Boniecki, Marek Niedźwiecki, Monika Olejnik czy Wojciech Mann. W pierwotnej formule tej nagrody laureatami byli także: Hanna Krall, Bogdan Rymanowski i Kamil Durczok.  

Laureaci pozostałych ośmiu kategorii tradycyjnie już zostaną ogłoszeni podczas Finałowej Gali Plebiscytu.  

Gala, podczas której studenci wręczą statuetki nagrodzonym dziennikarzom, odbędzie się 29 listopada o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum UJ przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie.

MediaTory to Plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa wybierają wyróżniających się w danym roku dziennikarzy i ludzi mediów, od których można uczyć się najwyższych standardów dziennikarskich. Do udziału w Plebiscycie organizatorzy zapraszają każdą uczelnię w Polsce, na której dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek. Do głosowania uprawnionych jest ponad 10 tysięcy studentów z 20 uczelni wyższych.  

Organizatorami 8. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Uniwersytet Jagielloński.  

Sponsorem Plebiscytu jest Fundacja Seriatim oraz grupa sponsorów prywatnych: Piotr Kempa, Tomasz Andryszczyk oraz Marcin Beme.

Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów. PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu, a Akademia PRoto, projekt szkoleniowy PRoto.pl, przygotowała ofertę specjalną kursu internetowego dla studentów dziennikarstwa uczelni partnerskich plebiscytu.

Pełna lista nominowanych dostępna jest na:
www.mediatory.pl oraz www.facebook.com/MediaTory

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin