#Wolontariat w Polsce – FOB i Centrum Wolontariatu badają doświadczenia ze współpracy z wolontariuszami z firm

dodano: 
27.09.2019
komentarzy: 
0

Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Centrum Wolontariatu zapraszają organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, które współpracowały z firmami w ramach wolontariatu pracowniczego, do udziału w III Ogólnopolskim Badaniu Wolontariatu Pracowniczego. Zachęcają do podzielenia się przemyśleniami o tego rodzaju zaangażowaniu społecznym biznesu.

Ankietę online można znaleźć na stronie.

Celem obecnej edycji badania jest opis działań w obszarze wolontariatu  w przedsiębiorstwach w Polsce. W tej edycji analizowane będą nie tylko duże firmy, lecz także – co jest nowością – średnie przedsiębiorstwa, które – jak zauważają organizatorzy – są na tym gruncie coraz bardziej aktywne. Celem badania jest również sprawdzenie, jak realizowane są programy wolontariatu pracowniczego z perspektywy firm, a także organizacji pozarządowych i instytucji publicznych, z którymi wolontariusze współpracują.

„Ostatnia edycja badania odbyła się w 2012 roku i do tej pory jest jedynym tak obszernym przeglądem wolontariatu pracowniczego w Polsce. W tym czasie z pewnością zaszło wiele zmian, chcemy je poznać, by móc jeszcze lepiej projektować działania zmieniające świat” – zapowiadają organizatorzy badania.

Ankieta będzie aktywna do 11 października 2019 roku.

Badanie jest anonimowe. Wypełnienie ankiety zajmuje ok. 10 minut. Oficjalna premiera raportu z tego badania przewidziana jest w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza – 5 grudnia 2019 roku.

Jeśli preferują Państwo wywiad telefoniczny, należy przesłać dane kontaktowe na adres: adam.zamecki@puzzleresearch.pl. Ewentualne pytania dotyczące projektu można kierować na adres: adam.zamecki@puzzleresearch.pl.

PRoto.pl jest partnerem medialnym badania. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin