Współpraca biznesu z otoczeniem tematem przewodnim 7. Targów CSR

dodano: 
20.04.2018
komentarzy: 
0

12 kwietnia 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie po raz siódmy odbyły się Targi CSR, organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział około 2500 osób. 77 wystawców zaprezentowało swoje projekty, inicjatywy, usługi oraz produkty dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu. Wśród nich, oprócz firm, znalazły się też: organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne, media, a także jednostka organizacyjna samorządu województwa i uniwersytet.

7. Targom CSR towarzyszyła też część konferencyjna – łącznie odbyło się 15 paneli dyskusyjnych i warsztatów. O roli biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju rozmawiali m.in.: Agnieszka Clarey, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Robert Korzeniowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, oraz Marzena Strzelczak, Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Dyskusję moderował Michał Szułdrzyński z dziennika Rzeczpospolita.

Podczas wydarzenia zaprezentowano 16 edycję raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017. Dobre praktyki”, w którym ukazała się rekordowa liczba działań CSR, zgłoszonych przez 177 firm. Po raz pierwszy suma praktyk nowych i długoletnich przekroczyła 1000.

W trakcie targów rozstrzygnięto także pierwszy w Polsce konkurs #SustainHack, którego celem było znalezienie rozwiązań dla wyzwań z zakresu zrównoważonego rozwoju postawionych przez Bank BGŻ BNP Paribas i Kompanię Piwowarską.

Uczestnicy wydarzenia poznali też najlepsze artykuły z 2017 roku dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju nagrodzone w konkursie „Pióro odpowiedzialności”.

Więcej informacji o 7. Targach CSR znajduje się na stronie.

PRoto.pl było patronem medialnym wydarzenia. (jg)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin