.

Wyspy Kanaryjskie chcą zmniejszyć produkcję dwutlenku węgla

dodano: 
15.11.2022
komentarzy: 
0

Wyspy Kanaryjskie zamierzają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla przez wykorzystanie bardziej nowoczesnych samolotów – podaje turystyka.rp.pl.

W dniach 7-9 listopada 2022 roku odbyły się targi World Travel Market w Londynie. Jak podaje źródło, jednym z szerzej omawianych tematów było ograniczenie produkcji dwutlenku węgla przez sektor turystyczny.

Turismo de Islas Canarias, organizacja, która odpowiada za promowanie Wysp Kanaryjskich, również była skupiona na tym temacie – informuje rząd archipelagu w swoim komunikacie.

Minister turystyki, przemysłu i handlu Wysp Kanaryjskich, Yaiza Castilla, podkreśla, że cel ten zostanie osiągnięty przy wykorzystaniu nowocześniejszych samolotów. Aby dowiedzieć się, jak wygląda wpływ turystyki na środowisko, Turismo de Islas Canarias zaczęła mierzyć ślad węglowy produkowany przez linie lotnicze, które obsługują Wyspy.

Departament ds. Projektów Turystycznych Wysp Kanaryjskich obliczył, że emisja CO2 na kilometr spadła z 54,1g w 2019 roku do 52,2g w roku 2022.

Najlepsze wskaźniki wydajności odnotowywane są właśnie na trasach lotów na Wyspy Kanaryjskie – podaje źródło. (zd)

Źródło:

turystyka.rp.pl, Kanary nie chcą u siebie trujących samolotów. Mają tu latać tylko nowoczesne maszyny, 14.11.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin